ye-logo.v1.2

Відтепер на Хмельниччині є вулиця, названа на честь російської письменниці

Суспільство 1122

З’явилася вона у невеличкому селищі Слобідка Шелехівська у Деражнянському районі, де рівно 20 років тому було відкрито музей видатної пое

До речі, перейменування вулиці було присвячене 120-річчю з дня народження  Анни Ахматової. На святкування очікували чимало відомих людей. Зокрема, до останнього залишалося інтригою, чи приїдуть спеціально запрошені на святкування колишній посол Російської Федерації Віктор Черномирдін та губернатор Санкт-Петербурга, наша землячка Валентина Матвієнко. Та серед усіх високих гостей до Слобідки Шелехівської дістався лише Генеральний Консул Росії у Львові Євген Гузєєв.     
Хоча, і без високопосадовців у селі, на день народження поетеси, яблуку ніде було впасти. Шанувальники з’їхалася звідусіль. Були представники Національного музею літератури України та українсько-просвітницького центру «Співвіт-чизники» у Вінницькій області, поети та митці із різних куточків України та Росії, зокрема, львівська поетеса Оксана Лозова, котра вже багато років перекладає вірші Ахматової українською, і пересічні шанувальники творчості поетеси.
До речі, усіх, хто дістався села, ще на самому початку дійства частували справжніми українськими варениками зі шкварками. Кажуть, що у Ахматової, справжнє прізвище якої Горенко, це була улюблена страва. Вареничками з картоплею її частенько пригощала рідна тітка Анна Вакар, коли поетеса приїжджала в її маєток у Слобідці Шелехівській. Любила українську гостинність й мати Ахматової, котра на Деражнянщині й спочила.
Родзинкою ювілейних читань, котрі тривали з самого ранку до вечора, став приїзд до Слобідки Шелехівської київської артистки Юлії Сак. Акторка, маючи унікальну схожість з юною Ахматовою, з’явилася перед публікою у образі поетеси. Спеціально для цього сольного виступу мати артистки – режисер Ольга Тичина створила виставу з життя Анни Андріївни. Щоправда, на Хмельниччині моновиставу скоротили з півтори години до 22 хвилин. Молода артистка  каже, що показала найтрагічніші моменти з життя Ахматової. Хоча вважає, що та прожила насичене життя – закохувалася, реалізувалася і змогла отримати визнання ще при житті. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую