ye-logo.v1.2

П’ять пожеж і двоє загиблих

Суспільство 1215

Така сумна статистика перших днів січня у Красилівському районі

Надто напруженим виявився початок нинішнього року для професійних вогнеборців Красилівщини. За словами начальника підпорядкованої державної пожежної частини №3 Сергія Зару- денського, лише за перших шість днів січня на території краю сталося п’ять пожеж, що на чотири більше, ніж за аналогічний період минулого року. Під час них загинуло двоє чоловік. Одну людину вдалося врятувати.

Фатальне новоріччя в Баглайках

За народним повір’ям, якщо на Новий рік зранку першою до хати зайде жінка, то цілий рік негаразди обсідатимуть родину. П’ятдесятишестирічна Галина (Прізвища свого жінка не побажала називати – прим.авт.) добре це знала, тому й не спішила ні світ, ні зоря поздоровляти зі святом своїх сусідів Блажевичів. Завітала до їхньої оселі лише близько дванадцятої години дня, сподіваючись, що до цього часу вже переступав поріг будинку хтось з чоловіків-односельців.
З веранди погукала бабу Таню, але та не обзивалася. Не було чути й голосу її сина Володимира.
Заглянула в сіни і сахнулася - всі стіни були в темній кіптяві. Такими ж були стіни і в двох кімнатах. В одній з них біля порога нерухомо лежало бездиханне тіло Володимира в рукавицях і кожусі, а в протилежному кінці - мертва баба Тетяна.
Що сталося того злощасного вечора, а, може, й ночі, ніхто достеменно не знає. Офіційна версія МНСників звучить так: «1 січня через порушення правил безпеки при експлуатації пічного опалення в Баглайках Красилівського району, по вулиці Островського виникло задимлення матраца, в результаті чого вісімдесятичотирирічна власниця будинку та її сорокасемирічний син загинули на місці події».
Сусіди пригадують: ще вдень 31 грудня Володимир добряче напалив дровами у грубці. Більшість сільських мешканців користуються природним газом, тому відразу почули запах диму, який у різні боки відносило вітром від димаря хати Блажевичів.
– Він був настільки їдким і проникливим, що, здавалося, про- бивався в кожну щілину, кожен закуток наших осель. За декілька годин ми звикли до цього запаху, тому й, можливо, не звернули уваги, коли в хаті Блажевичів почали тліти матрац, килим та інші домашні речі, – розповідають сусіди.
Припускають, що від перенагрітої грубки ввечері почав тліти матрац на ліжку, що стояло впритул. Почувши запах їдкого диму, баба Тетяна, яка вже протягом двох років була прикута до ліжка, почала кликати Володимира. А він тим часом десь святкував з друзями прихід Нового року. Не докликавшись сина, вирішила рятуватися самотужки. Доповзла до порога сусідньої кімнати, де й застала її така безглузда смерть.
О котрій годині Володимир повернувся додому – достеменно ніхто не знає. Очевидно, він був п’яним. Бо якби тверезим зайшов до хати, то обов’язково почув би запах смаленого і не тільки сам врятувався б, а намагався б витягнути з того пекла стареньку матір.
– У свої сорок сім років він не був одруженим. Свого часу працював різноробочим в багатьох організаціях Хмельницького та Красилова. А останні два роки безвиїзно мешкав у селі. Ніде не працював, жив на материну пенсію і часто пиячив. У господарстві тримав дві курки та з горем пополам обробляв п’ятнадцять соток городу. Минулої осені навіть усієї картоплі не викопав, - розповідає сусідка, депутат Западинської сільської ради Галина Гриндій.
У селі кажуть, якби Володимир не заглядав у чарку, то страшної трагедії в Новорічну ніч могло б не статися.

Марію Кравчук врятували сусіди

Через декілька днів після пожежі в Баглайках, напередодні Різдва, «червоний півень» з’явився в сусідньому селі Веселівка - загорілася хата одинокої пенсіонерки Марії Кравчук.
– Ми неодноразово пропонували цій жінці оформитися в будинок для престарілих. Проте вона у свої вісімдесят чотири роки, незважаючи на те, що була інвалідом першої групи по зору, категорично відмовилася. Не забажала, щоб за нею закріпили соціального працівника. Доглядали бабусю племінники –п’ятдесятип’ятирічний Борис Кравчук та шістдесятичотирирічний Василь Федун, – розповідає секретар Веселівської сільської
ради Олена Козубняк.
Причина пожежі та ж – порушення правил безпеки під час експлуатації пічного опалення. Від перенагрітої грубки загорілася ковдра на ліжку, де лежала Марія Кравчук. Якби бабця була зрячою, то відразу б помітила вогонь. А то не могла зрозуміти, що коїться. Розгубилася з переляку. На щастя, клуби диму, що виривалися з вікон, вчасно побачили сусіди. Вони винесли бабусю з палаючого будинку, а професійні вогнеборці з райцентру, які оперативно прибули на виклик, пожежу локалі- зували за лічені хвилини, хоча за той час, поки їхали з Красилова (на місце пожежі добралися за двадцять хвилин – прим.авт.), вогонь накоїв чималого лиха у двох кімнатах.
– Нині Марія Кравчук тимчасово живе в свого племінника Бориса. Незабаром її відправлять у будинок для престарілих, - говорить Олена Козубняк.

Пожежі виникають через безпечність

Начальник підпорядкованої державної пожежної частини №3 Красилова Сергій Заруденський вкрай стривожений ситуацією, яка склалася з пожежами на території краю:
– У перші дні січня вогнеборцям чотири рази доводилося виїжджати на тривожні виклики. З настанням холодів люди почали інтенсивніше обігрівати житлові будинки та господарські приміщення, не дотримуючись елементарних правил безпеки під час експлуатації пічного опалення. Це й стало причиною того, що згоріли дахи житлового будинку в селі Маленки та хліва в Красилові. А в Кузьмині у результаті необережного поводження з паяльною лампою загорілася майстерня приватного будинку.
Лише завдяки тому, що вогнеборці оперативно прибували на місце трагедії, потерпілим вдалося уникнути великих втрат. Загальна сума збитків від пожеж, за попередніми підрахунками, складає трохи більше десяти тисяч гривень. Втім, їх взагалі могло б не бути, якби люди не проявляли байдужості до власної безпеки, переконаний Сергій Заруденський.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую