ye-logo.v1.2

Василь Шуляк: «Чоботар повинен шити чоботи, доярка - доїти корів, а не всі і вся керувати державою»

Суспільство 1680
Фото: Саша

Протягом тривалого часу Красилівський район перебував без першої особи

У серпні минулого року Указом Президента України тимчасово виконуючим обов’язки голови Красилівської райдержадміністрації призначено Василя Шуляка, з яким розмовляємо про перспективи району.

– Василю Корнійовичу, насамперед, розкажіть, що вдалося зробити за порівняно короткий проміжок часу Вашого перебування при владі на Красилівщині?

– Почну із соціальних питань, тому що вони у мене завжди на першому плані. Підвели газ до восьми населених пунктів. А в нинішньому році поставили за мету, незважаючи на кризу, повністю завершити газифікацію краю. На блакитне паливо очікують мешканці ще одинадцяти сіл. Скажу відверто, що з газифікацією у нас склалася досить парадоксальна ситуація: тут вперше на Хмельниччині з’явився природний газ, але район одним з останніх завершує газифікацію. Для пришвидшення цієї справи будуть залучені не тільки бюджетні, а й кооперовані кошти установ, організацій та населення.
Крім того, ввели в дію три котельні. Для поліпшення водопостачання райцентру збудували додаткову артезіанську свердловину вартістю майже триста тисяч гривень. Завершено будівництво школи-довгобуду в Кузьмині, спорудження якої тривало близько двадцяти років. В Антонінській райлікарні провели ремонт на загальну суму двісті тисяч гривень.
Сталися позитивні зміни й у духовному житті красилівчан. Уже маємо свій духовий оркестр. Почали відроджувати футбольну славу міста над Случем. Новостворена команда забезпечена спортивною формою, інвентарем і зараз активно готується до наступного сезону.
У принципі, за останніх п’ять місяців, незважаючи на кризу, зроблено чимало. І без перебільшення скажу, що таким обсягом робіт можуть похвалитися далеко не в кожному районі.
– Які проблеми маєте вирішити першочергово?
– Хочемо навести належний порядок у Красилові. Нещодавно довелося поміняти кадри в комунальних підприємствах, у результаті чого місто стало значно чистішим, ніж було раніше. Й надалі будемо прагнути підтримувати порядок на вулицях райцентру, якщо потрібно, то наймемо муніципальну міліцію, аби за цим стежила.
Почали впорядковувати сільські кладовища. Бо ні Кабмін, ні Верховна Рада, ні Президент не винні, що в нас цвинтарі позаростали чагарниками і там, даруйте за вислів, вовки виють. Це наша робота, яка не вимагає якихось надзвичайних затрат. Мені подобається, що до ініціатив райдержадміністрації активно долучається громадськість, особливо районна рада ветеранів війни і праці.
За порівняно короткий проміжок часу навели порядок у медпунктах. Стільки безладу, як було в сільських медичних закладах Красилівського району, я за своє життя ще ніде не зустрічав.
Стараємося наводити лад у приміщеннях сільських рад, бо, погодьтеся, неприємні враження складаються, коли заходиш в кабінет до сільського голови, якому штукатурка зі стелі на голову падає, а він сидить і чекає, що хтось прийде й зробить ремонт. Моя позиція з цього приводу така: тут не треба ні диплома, ні депутатського мандата, ні особливих знань, а просто мати бажання і хотіти працювати.
– Пригадується, на перших порах перебування на посаді тимчасово виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації у Вас були, м’яко кажучи, не вельми позитивні враження про Красилівщину.
– Перше, з чим довелося стикнутися – у вирішенні багатьох питань панував правовий нігілізм, некомпетентність чиновників. До мене на прийом приходили люди і просили навести елементарний порядок з використанням землі, розпорядженням майном сільськогосподарських підприємств, у будівництві тощо.
Спільними зусиллями працівників управління сільського господарства і відділу земельних ресурсів нам вдалося поставити заслін порушенням у земельних питаннях. Я призупинив видачу майже всіх розпоряджень щодо земель запасу, резервного фонду тощо. Провели ревізію з їх використанням у межах міста Красилова. Щодо майна сільськогосподарських підприємств, то в більшості з них взагалі ніякого порядку не існувало. Але на сьогодні також зупинили цей негативний процес, хоч багатьом наші дії не до вподоби.
Вдалося навести елементарний лад у будівництві, але ще не такий, як би хотілося, бо того, що побудовано самовільно, без погодження з органами влади, вже не зруйнуєш. Та я твердо переконаний, що надалі Красилів будуватиметься лише за генеральним планом.
Нині всі говорять про кризу. Яке ваше ставлення до неї і чи можна цьому явищу якось зарадити на місцях?
– Красилівщина – це не окремо взята республіка. Ми живемо в одній унітарній державі за одними законами, і всі ті процеси, що відбуваються в Україні, певною мірою торкаються й нас. Стараємося робити все від нас залежне, щоб люди якомога менше відчули цю кризу. Сьогодні приємно відзначити, що завдяки своєчасному наповненню бюджету, виплатили заробітну плану за січень працівникам усіх бюджетних установ та організацій.
У цій складній ситуації орієнтуємо економіку на місцеві ресурси, стараємося ті робочі місця, які в нас є, використати з максимальним завантаженням, а не шукаємо заробітчан з далеких країв. Скажімо, котельню поліклініки споруджували працівники машинобудівного заводу, який знаходиться поруч. Таким чином, ми вирішили дві проблеми: і людей підприємства забезпечили роботою, і поліклініка отримала котельню, а її відвідувачі – тепло.
– Свого часу, після того як Ви пішли з владних коридорів у Теофіполі і стали керівником сільськогосподарського підприємства, неодноразово говорили, що таких, як Ви, у владі не люблять, бо що бачите, те говорите. А тепер Ви знову у керівному кріслі. То що, змінилася Ваша життєва позиція, чи, може, влада, нарешті, зрозуміла, що треба використати Ваш досвід як керівника?
– Я й зараз так говорю. Ви можете проаналізувати, що казав вчора та сьогодні, і зрозумієте, що свого характеру не міняю. У мене немає ніякого дискомфорту в спілкуванні з високими керівниками. А те, що я вже п’ять місяців керівник району з приставкою тимчасово виконуючий обов’язки – одна з причин того, що влада мене не долюбляє, бо є такі, які через мій «гострий язик» ходять і просять, щоб мене не призначили головою райдержадміністрації.
У мене не буде ніякого дискомфорту від того, що я не відбудуся як голова Красилівської райдержадміністрації, не буду ні на кого ні ображатися, ні писати, ні вимагати для себе нічого. Не так, то не так, але за будь-яких обставин, яким я був, таким і залишаюся.
– Ви гостро критикуєте владу, депутатів, але ж зараз самі представляєте владну структуру і належите до депутатського корпусу. Не боїтеся, що і Вам від когось перепаде на горіхи?
– Перепаде? Як зароблю, нехай перепадає. Я ніколи не виступав проти критики, а завжди прислухався до неї, бо вважаю, що повинні бути сили, які «крутять хвоста» начальству і мені в тому числі. Лише виступаю проти деструктивної критики. Якщо ж є конструктивні зауваження, завжди із задоволенням прислухаюся до них.
А стосовно нападів з мого боку на адресу начальства, депутатів, то нехай вони не допускають таких казусів, за які треба дуже серйозно і гостро критикувати. Якщо раніше просто критикував, то зараз намагаюся силою свого авторитету впливати на негативні процеси, бо за це відповідаю.
Ось те, що стосується моєї поведінки і тоді, і тепер. Я завжди поважав і поважаю органи влади: Кабмін, Президента, Верховну і обласну ради. Ніколи не критикую начальство задарма, а тільки тоді, коли воно недолуге, коли нікому не потрібне, коли міністрами попри-значали таких людей, які в житті не заслуговують на добре слово, не те, що здатні зробити якусь корисну справу.
– В Україні не бракує розумних людей, а керують «майстри на всі руки». Законів хороших вистачає, а їх не виконують. Як можна покласти край цьому?
– Кожному треба виконувати свої прямі функціональні обов’язки. Іншими словами кажучи, чоботар повинен шити чоботи, доярка - доїти корів, а не всі і вся керувати державою. Я проти таких підходів, коли на високі відповідальні посади призначають не спеціалістів, а людей зовсім далеких від тієї галузі, яку очолюють. Бо, для прикладу, скажімо, як зможе бляхар керувати міністерством промисловості, а людина, яка не знає, скільки в бороні зубів, міністерством сільського господарства.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую