ye-logo.v1.2

У 17 районах Хмельниччини надаватимуть безкоштовну юридичну допомогу

Суспільство 2237

Послугами бюро правової допомоги зможуть скористатися соціально незахищені громадяни.

На Хмельниччині у 17 районних центрах з 1 липня цього року розпочнуть діяльність юридичні бюро, де надаватимуть безоплатну первинну правову допомогу. Основне їхнє завдання, кажуть у юстиції, - це посилення правової спроможності кожної територіальної громади області.

“За півроку діяльності місцевих центрів з надання вторинної правової допомоги, стало зрозуміло, що людям потрібна і первинна правова допомога. Це роз'яснення законодавства, надання доступу до правової інформації, складання документів непроцесуального характеру, поради юриста тощо. Дійсно, 80% тих, хто звертався за вторинною правовою допомогою, потребували тільки роз'яснень і консультацій”, - говорить заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Варфоломєєва.

За її словами, функціями юридичних бюро будуть також проведення навчань, семінарів та допомога щодо отримання інформації з електронних сервісів органів юстиції. Окрім того, працівники бюро надаватимуть послугу щодо прийому звернень для отримання вторинної правової допомоги.

Бюро правової допомоги запрацюють з 1 липня

Нововведення набагато спросить доступ соціально незахищених громадян, зокрема, малозабезпечених, інвалідів, пенсіонерів, переселенців, учасників АТО тощо, до адвоката за кошт держави. Працюватимуть у бюро високваліфіковані фахівці, яких відбиратимуть за відкритим конкурсом.

Як зауважує начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк, додаткових витрат із державного бюджету на створення і функціонування бюро первинної правової допомоги не передбачено. Їхнє ресурсне забезпечення здійснюватиметься за рахунок майна і коштів міських, районних і міськрайонних управлінь юстиції, які до 1 липня мають ліквідувати. Окрім того, передбачено скорочення державних службовців територіальних органів юстиції на 25 відсотків.

Довідково: Система безоплатної вторинної правової допомоги працює в Україні з 1 січня 2013 року. На першому етапі надавали допомогу лише у кримінальних провадженнях – підозрюваним, затриманим, в судових засіданнях. Проте з 1 липня 2015 року ця ситуація змінилася: по Україні були створені місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую