ye-logo.v1.2

Вибухом прапорщику відірвало кисті рук, а солдата поранило в груди

Суспільство 1173

Трагедія сталася у селі Велика Салиха на Красилівщині

Тридцятитрирічний прапорщик Сергій Гринюк та двадцятивосьмирічний солдат-контрактник Дмитро Волков, які служать у різних військових частинах Хмельницької області, часто приїжджають у віддалене від райцентру село Велику Салиху, щоб допомогти по господарству родичам, які мешкають по сусідству. Якщо трапляється якась складна робота, то приходять на виручку один одному. Так було й минулих вихідних. У неділю вдень кололи свиню у Сергійової бабусі Ганни Заремби, а після частування свіжиною (мешканці Великої Салихи не вірять, що обійшлося без спиртного – авт.) близько другої години ночі пішли за село.
– Мене насторожило, що чоловіки такої пізньої пори відправилися в засніжене поле. Тому через деякий час пішов слідом за ними. Раптом з долини пролунав гучний вибух, – розповідає Сергіїв двоюрідний брат Володимир Спеціальний.
Чоловік чимдуж кинувся до місця події. На землі лежало нерухоме тіло Гринюка. Володимир витягнув його на дорогу і побіг в село по допомогу.
– Селяни забили тривогу і відразу викликали швидку допомогу. Травмованих вояків вночі доправили спочатку в Антонінську, а згодом у Красилівську центральну районну лікарню, – каже Великосалиський сільський голова Василь Тимощук.
За словами завідуючого травматологічним відділенням Красилівської ЦРЛ Валентина Георгіяна, прапорщику Сергію Гринюку вибухом відірвало кисті обох рук, поранило обличчя та ноги. До того ж він отримав контузію.
– Дмитро Волков на час трагедії, очевидно, перебував за спиною товариша, тому й обійшовся меншими травмами. Під час огляду у нього зафіксували рвано-опікові рани обличчя і грудної клітки, чисельні забої тулуба й кінцівок. Обидва потерпілі отримали опіки очей, – констатує головний травматолог району.
Потерпілим надали невідкладну медичну допомогу і відправили на лікування у Вінницький військовий госпіталь.
Що саме вибухнуло у руках прапорщика Сергія Гринюка досі не з’ясовано. Слідчі розглядають дві версії: саморобна або взята зі складу військової частини вибухівка.
Медики вважають, якби це була граната, міна, снаряд чи інший розривний вибуховий пристрій, то в тілі потерпілих залишилися б металеві осколки. Але мають місце тільки рвані рани та опіки.
За цим випадком ведеться службове розслідування командуванням обох військових частин, де служили вояки, військовою службою правопорядку і військовою прокуратурою. Також слідчі дії проводять органи МВС України в Хмельницькій області.
Селяни відхиляють одну з версій комісії по розслідуванню про те, що військовослужбовці ходили в поле на полювання. Що можна вполювати такої глухої ночі та ще й без зброї? Вважають, чоловіки вирішили просто «погратися» з вибухівкою. У Великій Салисі кажуть: подібні експерименти вони проводять не вперше.
– Не вкладається в голову, що вояки, які на службі мають справу зі зброєю і знають, яку небезпеку таїть у собі необережне поводження з вибуховими пристроями, вели себе як підлітки. Адже в кожного з них  по двоє неповнолітніх дітей, - каже сільський голова Василь Тимощук.
Наразі командири військових частин, де служать прапорщик та контрактник, коментувати ситуацію відмовляються. В оборонному відомстві також не дають ніяких пояснень, посилаючись на те, що надзвичайна подія трапилася поза територією військової частини і в позаслужбовий час.
На час підготовки матеріалу до друку травмований Сергій Гринюк перебував у важкому стані, а Дмитра Волкова за декілька днів обіцяли відпустити додому.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую