ye-logo.v1.2

Хмельницький благодійний фонд святкує 5-ту річницю і шукає волонтерів з великим серцем

Суспільство 4642
Діткам не лише привозять солодощі й подарунки, а й влаштовують майстер-класи
Діткам не лише привозять солодощі й подарунки, а й влаштовують майстер-класи. Фото: надане волонтерами

Активісти збираються в нову поїздку до особливих діток.

У дитячі будинки треба везти не тільки солодощі й іграшки, а увагу, турботу і любов. Саме ця думка об’єднала п’ять років тому небайдужих хмельничан, які вирішили присвятити частину власного часу і тепла особливим діткам. Так у грудні 2011 року утворився обласний благодійний фонд «Центр Добриня», ініціативна група якого відома з початку АТО як «Хмельницький армія SOS».

Як розповідає один із співзасновників благодійного фонду Максим Возненко, вперше волонтери поїхали до дитячого будинку в селі Корчунок Хмельницького району. Тоді зібралося кілька людей, які після поїздки зрозуміли, що без цього вже не зможуть. Команда почала розростатися, волонтери оформили відповідні документи і об’єдналися у фонд. 

«Займалися дитячими будинками, будинками престарілих, соціальними центрами. Коли почалася війна, спрямували діяльність в інше русло. Кілька людей скинулись грішми, аби допомогти нашим хмельницьким військовим з різних підрозділів. До нас доєдналися підприємці, які хотіли допомогти. Так утворилася Армія SOS. Під час акцій волонтери збирали продукти біля супермаркетів у Хмельницькому та кошти на Проскурівській», - розповідає Максим Возненко.

Вперше до діток активісти фонду поїхали 5 років тому

За ці роки до роботи фонду долучалися сотні волонтерів і тисячі небайдужих людей. «Центр Добриня» дякує всім, хто підтримував волонтерство і допомагав діткам, літнім людям, захисникам.

«Хочемо подякувати тим, хто в дощ, сніг і заметілі їздив з нами до діток. Хто допомагав хоча б гривнею, печивом чи своїм часом», - додає волонтер.

Ініціативна група фонду відома з початку АТО як «Хмельницький армія SOS»

Зараз же, за словами Максима Возненка, благодійний фонд шукає активістів, які мають велике серце та трохи вільного часу, аби відвідувати дитячі будинки.

«Через війну вийшло так, що дитячим будинкам приділяли менше часу. Але їм завжди потрібна увага, бо такі гостини для них – справжнє свято. Коли ми їдемо до дітей, то не просто відвозимо їм солодощі і речі. Проводимо різноманітні майстер-класи, маємо культурну програму. Граємося з ними, спілкуємося», - розповідає волонтер.

Для діток приїзд волонтерів - завжди свято

Зараз волонтери збирають речі, іграшки та кошти для наступної поїздки в Ямпільську спеціальну школу-інтернат. Планують придбати для реабілітації вихованців сухий басейн. Поки що не назбирали потрібної суми.

«Ми коли востаннє їздили до цих діток, просили їх написати листи до Святого Миколая. Вихованцям інтернату від 4 до 16 років. У листах хтось просив цукерки, речі, вудочку, MP3-плеєр тощо. Ці побажання ми передали всім охочим допомогти», - говорить хлопець.

Небайдужих просять допомогти і приєднатися до команди волонтерів

Зазвичай, для поїздки вдається назбирати багато необхідного, інколи небайдужі підприємці передають усякого добра: від шкарпеток і білизни до шапок і взуття. Хтось може дати кошти, фрукти чи печиво, або допомогти транспортом. Цієї ж поїздки, крім «миколайчиків», активісти збираються привезти для дітей верхній одяг, якого не вистачає. Щоб зосередити допомогу, волонтери об'єднали зусилля двох благодійних фондів – «Центр Добриня» і «Твори добро». Крім них, до дітей їдуть музиканти, художники та просто небайдужі громадяни.

У фонду немає офісу, але є склад, де зберігаються речі. Максим каже, не всі люди розуміють, що можна передавати тим, хто потребує, а що ні. Інколи в таких «передачках» фактично непотріб, який потрібно перебирати. Тому «Центр Добриня» шукає людей, які зможуть виконувати цю роботу, виділити час на поїздки, чи збирати кошти. Волонтери просять людей не бути байдужими, адже добрі вчинки допоможуть зробити життя дітей кращим і змістовнішим.

Зв’язатися з представниками фонду, аби допомогти діткам, можна за телефоном 097-709-30-27 (Максим Возненко), або на сторінках в соцмережах. Надіслати кошти можна за рахунком: отримувач: Хмельницький обласний Благодійний Фонд “Центр Добриня”

ЄДРПОУ/ДРФО: 38618502, Хмельницька філія “ПриватБанк”, МФО: 315405
р/р № 26007052416235, валюта UAH (українська гривня). Призначення переказу: Добровільний благодійний внесок.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую