ye-logo.v1.2

У Хмельницькому вбили школяра

Суспільство 3503

підлітка знайшли у підвалі, з целофановим пакетом на голові

13-річний Віталій Фіоктистов зник 9 грудня. Того ранку батько відвіз сина до школи. В обід хлопець мав приїхати у село Лісові Гринівці, що за 2 кілометри від Хмельницького. Тут жили його батьки. Віталій ходив до школи у мікрорайоні Озерна.
“До обіду його немає, – каже сестра Віталія Вікторія Басманова. – Давай шукати. З’ясували, що у школі він був. Однак його клас чергував по їдальні. Пішов до приятеля Максима Степанова додому. Пили пиво, грали в карти”. За словами самого Максима, в обід він вивів приятеля з квартири. Віталій сказав, що піде додому. Міліціонерам хлопець розповів те саме. Тож правоохоронцям довелося вести пошук по всьому мікрорайону.
“Віталіка знайшли на третю добу, – розповідає чоловік Вікторії Володимир Басманов. – Він лежав обличчям догори. На голові був намотаний целофановий пакет, на шиї прикріплений скотчем. Рот також був закритий скотчем”.
Наступного дня за підозрою у вбивстві затримали 22-річного хмельничанина. Хлопець написав явку з повинною.
Сам Максим Степанов не вірить у те, що його приятель здатен на вбивство. “Я Віталія познайомив з Ігорем, – каже Максим Степанов. – Залишив їх, а сам пішов. Ігоря я знаю не перший рік. Не міг він вбити!”           
Посилаючись на таємницю слідства, правоохоронці не називають остаточних мотивів цього злочину.
Однак Віталієві однокласники не виключають вбивство задля пограбування. “У Віталіка при собі часто були гроші, – каже однокласник загиблого, Іван. – І по сто гривень у нього бачив. Його могли вбити і через гроші. А Максим, я думаю, не винен”. 
За однією з версій, хлопець лише вчив підлітка прийомів, як можна уникнути шкільних уроків. Серед молоді іноді практикується такий прийом, коли людині, котра затримала дихання, натискають на грудну клітку і вона втрачає свідомість. Чи був целофановий пакет  спробою приховати наслідки невдалого експерименту, з’ясовує слідство. 
28 грудня Віталію Фіоктистову мало виповнитися 14 років. Батьки хотіли купити синові у подарунок телефон з сенсорним екраном.
“Віталій був пізньою дитиною, – розповідає Вікторія Басманова. – Батьки його дуже любили. Старалися і одягати, і давали кишенькові гроші. Але не більше кількох десятків гривень. Може, Віталій похвалився, що йому куплять дорогий мобільний телефон. А хтось подумав, що у нього є гроші. У нього ніяких боргів не було. Принаймні, ми про це не знали”.
Про підозрюваного у вбивстві відомо, що він раніше не судимий, притягнень у міліцію не мав. Не працює, не одружений. За 10 діб йому пред’являть звинувачення. Попереду на нього чекає судово-психіатрична експертиза. Максим Степанов нині у справі проходить як свідок. 
На похорон Віталія Фіоктистова прийшло кілька сотень людей. Панахиду правили у місцевій сільській церкві.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую