ye-logo.v1.2
24 Жовтня, 2020

Перевізники Старокостянтинова просять в 10 разів збільшити компенсацію за перевезення «пільговиків»

Суспільство 1949
Остаточне рішення приймуть депутати на сесії міськради
Остаточне рішення приймуть депутати на сесії міськради. Фото: з архіву

Днями у міському транспорті з'явилось оголошення про те, що проїзд для усіх пасажирів стане платним.

У Старокостянтинові перевізники просять у міськради збільшити суму компенсації за перевезення пільгових категорій. Нещодавно у міських автобусах з'явилось оголошення про те, що з 8 лютого усі пасажири мають сплачувати за проїзд.

“Шановні пасажири! Доводимо до Вашого відома, що “Замовник” (міська рада) виділив кошти на пільговий проїзд окремих категорій громадян тільки з 1 лютого по 7 лютого 2017 року. З 8 лютого 2017 року проїзд для усіх пасажирів платний. Старокостянтинівська міська спілка пасажирських перевезень” - йдеться в оголошені.

Та, як з'ясувалось, таким чином перевізники намагались привернути до себе увагу міської влади. Голова Старокостянтинівської міської спілки пасажирських перевезень Ігор Кондратюк пояснює, що із міського бюджету на «пільговиків» виділяють лише десяту частину від необхідної суми.

«Гроші, які виділяє міська рада на місяць, покривають лише сім днів. Ми хотіли привернути увагу влади і населення до цієї проблеми. Розуміємо, що люди стали заручниками ситуації, через це, ми своє рішення скасували. Чекаємо 15 лютого, коли засідатиме бюджетна комісія. Перевізники внесуть свої пропозиції. Можливо, вдасться досягти консенсусу», - зазначає Ігор Борисович.

За його словами, навіть в актах обстеження міської ради вказано, що перевезення «пільговиків» в середньому коштує 30 тисяч гривень на місяць. Підприємцям компенсовують від 4000 гривень до 4800 гривень в місяць на один автобус.

Ось такі оголошення з'явились в автобусах. Фото: starkonnb.info/

«То як може існувати такий бізнес? У Старокостянтинові живе 13 тисяч пенсіонерів. Школярі їздять по 2 гривні, дорослі по 4 гривні. Загалом, у сфері перевезень міста працює близько 80 осіб, яким треба забезпечити комфортні умови праці, заробітну плату і потурбуватись про безпеку пасажирів. А ми не маємо за що це все робити», - додає перевізник.

Ігор Кондратюк каже, що минулого року на перевезення «пільговиків» виділили 1 мільйон 600 тисяч гривень. Для повного покриття компенсації необхідно щонайменше 11 мільйонів гривень.

«У бюджеті міста передбачили кошти на рівні із минулим (2016) роком. На сесії міської ради, яка відбудеться 17 лютого, внесуть зміни до бюджету. Передбачається додаткове фінансування. Перевізники вважають, що теперішня компенсація замала. Наразі, всі пільгові категорії їздять безкоштовно», - розповідають в управлінні економіки Старокостянтинівської міськради.

Додають, що в місті працює 11 перевізників на 25 маршрутах. До Старокостянтинівської спілки пасажирських перевезень входить лише шість надавачів послуг. Із кожним із них укладався договір, згідно із яким, вони забов'язані безкошовно перевозити «пільговиків».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую