clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Стало відомо, коли планують запустити ще один енергоблок Хмельницької АЕС

Досить серйозну частку фінансових ресурсів нам обіцяє знайти Чеська Республіка

Досить серйозну частку фінансових ресурсів нам обіцяє знайти Чеська Республіка. Фото: economics.unian.ua

Техніко-економічне обґрунтування завершення будівництва вже пройшло державну експертизу.

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» планує завершити будівництво і ввести в експлуатацію третій енергоблок Хмельницької АЕС у 2025 році із залученням чеського фінансування і чеських технологій. За інформацією УНІАН, про це повідомив генеральний директор відокремленого підрозділу «Енергоатома» - «Хмельницька АЕС» Микола Панащенко під час зустрічі з консультантами та експертами, які задіяні в розробці проекту корпоратизації компанії.

«Можливе введення в експлуатацію енергоблока №3 - 2025 рік», - сказав гендиректор. За його словами, на сьогодні техніко-економічне обґрунтування завершення будівництва третього енергоблока вже пройшло державну експертизу і було скориговане з урахуванням використання реакторної установки виробництва чеської компанії Sкoda.

«Досить серйозну частку фінансових ресурсів нам обіцяє знайти Чеська Республіка. Вони робитимуть устаткування реакторного острова, тобто реакторну установку, за гроші чеських банків ... На територію України ці гроші не заходитимуть, а надходитимуть до нас вже у вигляді готового устаткування. Після введення в роботу енергоблока №3 відбуватиметься погашення цих фінансових зобов'язань», - зазначив Панащенко.

Також він додав, що значна частина устаткування для блоків Хмельницької АЕС вироблятиметься на території України. «Турбіна буде вироблена харківським «Турбоатомом»... Ці турбіни для третього і четвертого енергоблоків практично на 70% вже готові. «Турбоатом» за свій рахунок виготовляє дані турбіни і готовий отримати оплату після пуску третього блока», - сказав гендиректор станції.

Нагадаємо, конкурс з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС був проведений ще в 2008 році.

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео
Архів новин

<<Грудень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31