ye-logo.v1.2

На Хмельниччині селищна рада проти передачі у власність майже 700 гектарів колишнього радгоспу

Суспільство 4919
У проблемі Староушицької громади намагався розібратись антирейдерський штаб
У проблемі Староушицької громади намагався розібратись антирейдерський штаб. Фото: автора

Ділянки знаходяться у державній власності.

Учора, 13 вересня, у Хмельницькому відбулося чергове засідання антирейдерського штабу. Чиновники обговорили, та намагались вирішити питання Староушицької громади, що у Кам'янець-Подільському районі. Як розповів виконувач обов'язків селищного голови Віталій Никуляк, Держгеокадастр незаконно передав у власність землі колишнього радгоспу, а зараз ДП “Староушицьке”, без згоди селищної ради.

“У 2006 році Держспецгосп “Староушицьке” визнали банкрутом і розпочався процес ліквідації. Досі рішення ліквідаційної комісії немає. Попри це, землі здавали в оренду, відповідно селищна рада мала змогу наповнювати бюджет. Зараз Держгеокадастр землі, які з 2015 року орендував фермер, передав у власність невідомим людям. А це близько 700 гектарів”, - додає Віталій Васильвич.

За його словами, земельники не враховували те, що жителі та селищна рада неодноразово зверталися в різні державні структури, з проханням допомогти розпаювати це господарство. Звичайні люди, які багато років пропрацювали у радгоспі не змогли отримати ділянок.

Віталій Никуляк каже, у селищної ради не питали згоди про передачу земель у власність

Окрім того, Держгеокадастр автоматично позбавив селищну раду фінансових надходжень. Оскільки у Старій Ушиці немає жодного великого підприємства чи заводу, тому наповнюватись бюджет майбутньої територіальної громади буде тільки із надходжень від оренди землі.

“У червні до Головно управління надійшли звернення громадян стосовно надання дозволів розроблення документації землеустрою на відведення земельних ділянок, які розташовані на території Староушицької селищної ради. Такі дозволи надійшли до нас упродовж червня 2017 року. Усі ділянки відносилися до земель сільськогосподарського призначення державної власності та перебували в користуванні фермера. Від фермера надійшла нотаріально засвідчена заява, згідно із якою він надав згоду на вилучення у нього цієї ділянки та надання дозволів розроблення документації землеустрою іншим громадянам”, - зазначила начальник юридичного відділу Головного управлінні Держгеокадастру Хмельницької області Олена Халавчук.

Юрист пояснила причину передачі земель

За її словами, такі дії були цілком законними, тому упродовж червня надали громадянам дозволи на розроблення документації землеустрою. Окрім того, змінили цільове призначення з “фермерського господарська” на “для ведення особистого селянського господарства”.

Представники прокуратури теж зацікавились законністю передачі ділянок у власність

Виникли питання щодо передачі в оренду майже 700 гектарів земель в Старій Ушиці в іншим людям і  у правоохоронних органів. Як розповіли представники прокуратури області, у суді знаходиться справа за позовом прокуратури до Держгеокадастру та фермера. Стосується позов визнання договорів оренди 2015 року недійсними. Землевпорядники теж не врахували цього факту під час прийняття рішення.

А поки ситуація до кінця не з'ясована, керівники антирейдерського штабу доручи Держгеокадастру припинити процедуру оформлення документації на землі ДП “Староушицьке”. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую