ye-logo.v1.2
25 Березня, 2019

Використання земель Національного парку «Подільські товтри» протизаконні, – прокуратура

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 850
Ділянка площею 5,5 гектара, розташована на території Кам'янець-Подільського району, надана суб'єкту господарювання для використання до 2055 року
Ділянка площею 5,5 гектара, розташована на території Кам'янець-Подільського району, надана суб'єкту господарювання для використання до 2055 року. Фото: uk.wikipedia.org

Прокуратура вимагає визнати недійсною угоду про рекреаційну діяльність на території природно-заповідного фонду.

Так, у липні минулого року між Національним природним парком «Подільські товтри» та одним із товариств укладено угоду про рекреаційну діяльність на території Надністрянського науково-дослідницького природоохоронного відділення парку. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Згідно правочину, ділянка площею 5,5 гектара, розташована на території Кам’янець-Подільського району, надана суб’єкту господарювання для використання до 2055 року. 

Виявилось, що це лісова ділянка природно-заповідного фонду, а тому порядок надання її у користування має відповідати вимогам Лісового кодексу України.

Зокрема, ним передбачено, що довгострокове тимчасове користування лісами здійснюється на підставі рішення органу виконавчої влади, прийнятого за погодженням з постійними користувачами.

«Однак, цього порядку дотримано не було. Хмельницькою облдержадміністрацією, до повноважень якої належить надання даної ділянки у користування, таке рішення не приймалось. Окрім цього, угодою передбачено необхідність облаштування в парку автостоянки та інших об’єктів благоустрою, що порушить ґрунтовий покрив об’єкта заповідної зони», - повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.

У повідомлені також йдеться, що передача лісової ділянки у користування всупереч встановленому державою порядку може призвести до незворотних змін природного екологічного стану об’єкта природно-заповідного фонду України – Національного природного парку «Подільські товтри», а тому, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання зазначеного договору недійсним.

Позов перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Все для саду та городу