ye-logo.v1.2

15 рецептів щастя

Суспільство 4333

Кожна людина прагне бути щасливою. Вона робить усе, щоб відчути лічені моменти задоволення, і намагається знову й знову повернути ті відчуття.

 Взагалі, щастя – стан цілковитого задоволення життям та безмежної радості. Можна з упевненістю сказати, що у кожної людини є свій, власний рецепт щастя, але сьогодні, завдяки нашим співрозмовникам, ми спробуємо вивести універсальний рецепт щастя, спробуємо розібратися, що потрібно робити, аби бути щасливим.


Нерозумний шукає щастя за горами, а розумний – під ногами

Наталя ХАНЕЦЬКА, психолог, психотерапевт, кандидат психологічних наук  
1. Думайте позитивно.
Щасливі люди не допускають негативних думок. Дивіться на все оптимістично, наскільки б не була важкою ситуація. Завдяки цьому у вас завжди буде гарний настрій, яким ви будете заряджати оточуючих, і не буде проблем зі здоров'ям.
2.   Не зациклюйтесь на негараздах.
Крокуйте впевнено життям, не озирайтеся назад. Не потрібно перевантажувати свій мозок негативними деталями про те, що вже сталося. Просто перетерпіть і  переступіть через це, намагаючись не втрачати посмішку на обличчі та зробивши відповідні висновки.
3. Будьте добрими.
Доброта – ключ до сердець людей. Ставтеся до інших так, як би ви хотіли, щоб вони ставилися до вас. Не варто ображатися на людей, які не відповідають добром на добро – такі люди, як правило, нещасливі. Ваша ж доброта принесе щастя не тільки у ваше серце, а й заповнить серця тих, кому будете її дарувати.


Щаслива та людина, яка відчуває себе щасливою

Отець Петро,  священик:
4. Не шукайте довготривалого щастя, на землі його не існує.
Взагалі відчуття абсолютного щастя було доступне лише Адаму і Єві, коли вони жили у Раю. Вони  постійно відчували щастя, їхні душі вдало балансували і вони не грішили. Після першого гріха і вигнання на землю людям було закрите поняття «вічного» щастя. Варто сказати, що наше уявлення про щастя не є точним, оскільки ми не відчуваємо того «вічного» щастя. Те щастя, що народжується у нашому серці, не є повним і довготривалим відчуттям, це так звана «ілюзія» щастя, тільки крихта від того, що відчували Адам і Єва.

5. Справжнє щастя криється в Бозі.
Кожний розуміє поняття щастя по-своєму і шукає його по-різному. Наприклад, Святі Отці знаходили щастя у стражданні, бо страждання заради Господа було для них найвищим щастям. З точки зору церкви, щастя – Божа Благодать, що час від часу приходить у серця людей. Кожна людина має у серці Бога,  тому Божу Благодать може отримати кожний, хто свідомо йде до Господа і має віру в нього.Ключі від щастя лежать в умінні користуватися  можливістю, яку подарувала вам доля

Ольга СУХОВІЙ, практикуючий психолог
6. Шукайте себе!
Помандруйте в минуле. Пригадайте свої досягнення і переваги в дитячому віці. Згадайте свої улюблені дитячі ігри, заняття… В них – ви! Не виявлені, не розвинуті здібності призводять до енергетичного і психологічного ослаблення організму. Той, хто правильно вибрав професію, життєві цілі, той, хто знаходиться в порозумінні зі своєю натурою та своїми можливостями, буде щасливою людиною.
7. Живіть сьогоднішнім днем.
Навчіться забувати вже минулі дні і не переживайте про майбутні. Кожного ранку кажіть собі: «Сьогодні переді мною відкривається  нове життя!».
8. Несіть відповідальність за своє життя.
Щоб стати щасливим, потрібно, перш за все, стати вільним. Незалежно від того, наскільки важка ситуація, ви завжди обираєте самі, як саме вам вчинити. І відповідальність за цей вибір несете лише ви. Не звинувачуйте у своїх невдачах когось іншого.Робіть щасливішими інших, тоді й ви почуватиметеся щасливими

Наталя КОРОЛЬОВА, психолог міського центру соціальної допомоги молоді
9. Працюйте над внутрішньою рівновагою.
Ви ніколи не будете щасливими, якщо не матимете психологічного комфорту. Навіть якщо навколо все буде гаразд і ваші справи йтимуть добре, без внутрішнього балансу ви відчуватимете дискомфорт. Внутрішня рівновага в поєднанні із зовнішньою дають відчуття щастя.
10. Знайдіть власний спосіб позбавлення від негативних емоцій.
Це може бути що завгодно: малювання, прослуховування музики, танці, перегляд фільмів, прогулянка на природі... Знайдіть заняття, яке буде вам подобатися, і, одночасно, відволікатиме від поганих думок. Порозмовляйте з друзями, родичами, які можуть стати для вас у такі моменти «життєвими» психологами.
11. Знайдіть для себе комфортне місце, «місце щастя».
Це може бути ваша кімната, дача тощо. Головне, щоб ви могли навідуватися туди, коли вам погано, треба подумати чи просто відпочити. Це тільки ваше місце, місце щастя і спокою. Якщо це кімната, можна на стіни повісити гарні картини, малюнки.
12. Створюйте навкруги себе атмосферу щастя.
Не чекайте, поки інші почнуть створювати цю атмосферу для вас. Намагайтеся якомога рідше конфліктувати, поважайте думку інших, адекватно сприймайте критику. Щодня, прокидаючись, питайте себе: «Що я можу змінити, щоб ті, хто мене оточує, стали щасливішими?».


Щастя знаходиться всередині кожної людини

Галина ЛІТВІНОВА, практикуючий психолог
13. Самореалізуйтеся!
Кожна людина має прислухатися до себе і запитати себе: «Чи приносить мені ця робота душевне задоволення?». Якщо ні, ви маєте знайти те заняття, до якого у вас лежить серце. Коли людина робить улюблену справу, вона майже не втомлюється, а коли займається чимось нецікавим,  втома приходить майже одразу.
14. Допомагайте людям.
Неважливо, які це будуть люди – близькі чи чужі, допомагайте всім, хто потребує допомоги. Намагайтеся робити це щодня і ніколи не відмов-ляйте. Не забувайте, що добрі справи завжди повертаються до людини.
15. Кохайте і будьте коханими.
Адже у коханні людина справжня. Кохання окриляє, надихає і робить людину щасливою. Людина, яка кохає, сприймає кохану людину такою, якою вона є, розуміє і підтримує її. Закохана людина відчуває себе потрібною, а значить – щасливою. Кохання руйнує негаразди і приносить гармонію. Я вважаю, що кохання є необхідним компонентом щастя.

Фото Наталі СЕРЕДЮК.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую