ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Неподалік Хмельницького аграрії «перекрили» дорогу

Суспільство 3476
Мітинг на пішохідному переході тривав годину
Мітинг на пішохідному переході тривав годину. Фото: facebook.com/agrarna.rada.ua

Люди вимагали прийняти один із законопроектів, який знаходиться в парламенті.

Сьогодні, 18 грудня, біля села Прибузьке (колишня назва Червона Зірка), що в 18 кілометрах від обласного центру, утворилися затори. А все через людей, які ходили пішохідних переходом із вимогою до керівників держави зробити усе, щоб був прийнятий законопроект № 7403.

«У нас така вимога - щоб на погоджувальній раді в парламенті включили цей законопроект до розгляду, - каже координатор «Всеукраїнської Аграрної Ради» в Хмельницькій області Алім Міщук. - Бо прийняли і бюджет і забрали 20% грошей з малих фермерів на користь кількох крупних компаній. Годину попрацювали, помітингували та розійшлися». За даними організаторів акції, участь у ній взяли понад 200 людей.

«Цей законопроект скасовує поправку до Податкового кодексу, якою зняли відшкодування ПДВ при експорті насіння олійний культур. Це призведе до того, що експортери «обвалять» внутрішній ринок на 15-16%, і цих грошей недоотримує саме товаровиробник, - вважає Алімн МІщук. - Відповідно кілька власників переробних підприємств отримають додаткові гроші. Якщо взяти до прикладу малого фермера, який збирає 300-400 тон олійних культур, то він втратить щонайменше мільйон гривень. Ціна питання по країні – 10 мільярдів гривень, які підуть на користь кількох крупних фірм. Вони скуплять зерно дешевше на внутрішньому ринку, перероблять, і при експорті товару йому держава поверне ці гроші. Тому на рівному місці великі компанії отримають прибуток за рахунок малих фермерів».

Що робити далі – аграрії, які взяли участь у мітингу ще не вирішили. Кажуть, завтра збираються в столиці, де й прийматимуть рішення. Координатор акції в Хмельницькій області не виключає, що наступний мітинг пройде вже в самого Києві.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую