ye-logo.v1.2

Понад шість мільйонів гривень заборгували підприємства області своїм працівникам

Суспільство 1491
Про заборгованість по зарплаті говорили на колегії ОДА
Про заборгованість по зарплаті говорили на колегії ОДА. Фото: автора

Середня зарплата по області – 6 тисяч гривень.

На початок листопада обласні підприємства заборгували працівникам більше шести мільйонів гривень. Про це повідомив сьогодні, 26 грудня, на колегії Хмельницької ОДА заступник директора Департаменту соцзахисту Володимир Паламарчук. Хоча станом на 1 січня 2017 року цей борг був у кілька разів менше.

«З початку року повністю виплачені борги на 8 підприємствах області у сумі 780 тисяч гривень. Але станом на 1 грудня залишаються борги по зарплатах на 6,5 мільйонів гривень, хоча на 1 січня він складав 1 мільйон 900 тисяч гривень. Зросла заборгованість через невиплату заробітної плати перед працівниками 11 підприємств. Найбільше її у ПАТ "Полонський гірничий комбінат, Полонська гірнича компанія і ПАТ «Хмельницький механічний завод»», – зазначив Володимир Іванович.

За його словами вже у грудні цього року виникла заборгованість перед працівниками полонської ЖЕК - 450 тисяч гривень, та ДП "Хмельницький облавтодор"– 437 тисяч гривень. Додає, що у жовтні цього року середній розмір зарплати по області становив більше 6 тисяч гривень. Це майже перевищує вдвічі розмір мінімальної зарплати.

«У рейтингу серед областей Хмельниччина в жовтні посіла 15 місце по розміру зарплати. Найбільші темпи росту зарплати спостерігалися у державному управлінні та обороні, операціях з нерухомим майном та будівництві. Найнижчі в охороні здоров’я, освіті, мистецтві, спорті», - зазначив заступник начальника.

Володимир Іванови стверджує, що найвищі розміри зарплати у жовтні були у працівників Старокостянтинівського, Хмельницького, Красилівського районів, міст Нетішин та Славута. Найнижчими залишалися показники у Волочиському, Старосинявському, Теофіпольському районах.

«Це вже входить в систему голів РДА та об’єднаних громад не вживати заходів по покращенню ситуації у цих районах. Не завжди місцевий бюджет буде отримувати такі дотації для обєднаних громад. Питання наповнення місцевих бюджетів неможливе без створення робочих місць, легалізації заробітної плати», - додав посадовець. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую