ye-logo.v1.2
21 Травня, 2019

Реєстрація на ЗНО-2018 розпочалась: чого чекати майбутнім вступникам

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1125
Реєстрація на ЗНО триватиме до 19 березня
Реєстрація на ЗНО триватиме до 19 березня. Фото: www.rbc.ua

Перші тести будуть писати у травні.

Учора, 6 січня, в Україні стартувала реєстрація на зовнішнє незалежне тестування. Триватиме вона до 19 березня. Як повідомила методист Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук, всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів випускники ВНЗ та ПТНЗ будуть реєструватись на базі своїх навчальних закладів.

«Випускники минулих років мають право реєструватися як самостійно, так і на єдиному відкритому на Хмельниччині пункті реєстрації, який дії на базі інститут МАУП, у приймальній комісії. Для того, щоб зареєструватися, потрібно подати копію паспорта. Нотаріально його завіряти не потрібно, пишеться від руки «згідно з оригіналом» і ставиться підпис. Плюс, додаються два фото розміром 3*4», - розповіла Ірина Ковальчук.

За словами Ірини Андріївни, якщо людина має якісь особливі умови для процедури проходження ЗНО, то додається висновок із закладу охорони здоров'я. У день реєстрації людина вже має чітко знати перелік предметів, які необхідно здати.

«Що до випускників ПТНЗ і ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, то для них обов'язкова державна підсумкова атестація (далі ДПА) з української мови у формі ЗНО. За бажанням вони можуть реєструватися і на інші предмети, якщо вони мають намір продовжити вступну кампанію. Щодо випускників загальноосвітніх навчальних закладів, то в них ДПА із трьох предметів – обов'язкова українська мова, на вибір історія України чи математика і третій з переліку предметів», - зазначила фахівець.

Методист додає, що після завершення реєстрації кожен отримає листівочку від Центру оцінювання якості освіти, в якому буде сертифікат та інформаційний бюлетень. У бюлетені буде чітко прописано все те, що забороняється і дозволяється на ЗНО. До 30 квітня на персональних сторінках усіх зареєстрованих з'явиться інформація, де, коли й за якою адресою вони будуть проходити тестування з того чи іншого предмету.

Щодо заборон, то неприпустиме запізнення, явка до пункту тестування без наявності одного чи обох основних документів (документ, що посвідчує особу та сертифікат). Крім того, не можна мати при собі будь-які засоби зчитування інформації (мобільні телефони, навіть у вимкненому стані, флешки та навушники).

«У травні проходить три тестування - математика, українська та іноземні мови. У червні всі решта предметів. Основна сесія триває з 22 травня до 13 червня. Оприлюднення результатів тесті буде з 15 по 21 червня. Цьогоріч для вступу дійсні сертифікати ЗНО 2016, 2017, 2018 років, крім сертифіката з іноземної мови. Через те, що тестовий зошит з іноземної мови має додаткову частину «аудіювання», то сертифікати з цього предмету дійсні лише за 2018 рік», - каже методист.

Ірина Андріївна зазначає, у 2018 році вперше буде апробація проведення ЗНО для тих, хто користується шрифтом Брайля. Такі діти звільнені від здачі ДТП у формі ЗНО, але якщо вони мають бажання, то можуть реєструватися. Їх посадять в окремій аудиторії й нададуть тестові матеріали надруковані відповідним шрифтом. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео