ye-logo.v1.2
23 Серпня, 2019

Порахувати власні статки для декларацій чиновникам допоможуть… чат-боти

Ангеліна Мовчан Суспільство 1253
Фото: hmarochos.kiev.ua

У НАЗК зізнаються, лише 20 відсотків декларантів Хмельниччини заповнили електронні декларації.

Загалом же, за даними громадських активістів, які залучені до антикорупційного руху в Україні, на Хмельниччині 49 тисяч осіб будуть надавати е-декларації. Серед них керівники управлінь і відділів виконкомів, секретарі міських рад, міські голови міст районного значення, сільські та селищні голови, депутати всіх місцевих рад, усі поліцейські та інші категорії е-декларантів. Через те, що така велика кількість декларантів і більшість із них починають заповнювати декларації в останні дні, система перегружена і починаються збої у роботі.

До прикладу, станом на початок березня у Хмельницькій області подано лише 20 відсотків декларацій.

Як зазначають громадські активісти, залучені до антикорупційного руху в Україні, у самому НАЗК виявилися не готовими до хвилі запитань і уточнень, пов'язаних із процедурою е-декларування. Для того, щоб допомогти декларантам, розвантажити систему і унормувати цей процес, за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) було представлено новий інтерактивний інструмент, який допоможе правильно заповнювати електронні декларації – чат-бот «Держслужбовець Тарас». Цей інструмент надає покрокову інструкцію по заповненню електронних декларацій в форматі листування у Facebook Messenger або Telegram, а також цілу низку супутніх порад, які стануть в нагоді при заповненні декларації. Він має спростити процес заповнення електронних декларацій та зменшити кількість помилок в процесі звітування для суб’єктів декларування.

Необхідність створення такого інструменту виникла з того, що декларанти часто допускають типові помилки: не зазначення об'єктів нерухомості, де фактично проживає суб'єкт декларування; декларування майна дешевше за встановлений поріг; відсутність вказаного джерела доходів; незазначення майна у користуванні декларанта чи членів сім’ї тощо.

Минулого року в процесі моніторингу понад 1000 декларацій «Антикорупційний штаб» виявив багато помилок. Аналітики допускають, що декларанти без умислу допустили ці помилки, адже їм могло бракувати вичерпних роз'яснень з боку компетентного органу та знань законодавства. Для рішення цієї проблеми і створили чат-бот. Він надає покрокову інструкцію по заповненню е-декларацій розділ за розділом, а разом із цим цілу низку супутніх консультацій, наприклад, щодо отримання ЕЦП, визначення точного доходу за попередній рік, перевірки списку реєстрацію компаній та організацій для точного заповнення е-декларації тощо. Працюватиме такий помічник 24/7 без перерв та вихідних.

Нагадаємо, що подати електронну декларацію потрібно до 1-го квітня. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую