ye-logo.v1.2

Не викидай до смітника: в Дунаївцях почали збирати небезпечні лампи

Суспільство 1799
Відпрацьовані лампи приймають на території комунального підприємства.
Відпрацьовані лампи приймають на території комунального підприємства.. Фото: glavnoe.ua

Комунальники міста подбали про те, щоб городяни мали куди здати відпрацьовані люмінесцентні лампочки, які містять небезпечні речовини.

Енергоощадні лампи містять в собі ртуть, тому їх не можна викидати у смітник, а потрібно здавати у спеціальні пункти прийому. Втім, у невеличких містах вони, як правило відсутні. У Дунаївцях про це вирішили подбати, облаштувавши, одними з перших в області, пункт прийому відпрацьованих лампочок.

«Наша громада з самого початку її створення обрала стратегію боротьби за чисте довкілля, - розповідає очільниця Дунаєвецької об’єднаної територіальної громади Веліна Заяць. – Наразі у нас запрацювала сміттєсортувальна лінія, яка приймаєвідходи з території усієї об’єднаної територіальної громади. На її облаштуваття витратили кілька мільйонів гривень – як власних, так і з субвенцій, виділених державою на розвиток регіонів. Розуміємо, що таким небезпечним відходам, як енергоощадні лампи, не місце навіть у смітнику, не те що на полігоні твердих побутових відхотів. Тому вирішили подбати про те, щоб в місті був пункт, куди їх без перешкод можна принести і здати. Облаштували його на території комунального підприємства (вул. Горького, 11). Наразі вже укладено угоду з відповідним підприємством, яке забиратиме їх на утилізацію».

Окрім того, за словами Веліни Заяць, найближчим часом в усіх школах громади планують встановити контейнери для збору відпрацьованих батарейок. Наразі ж в навчальних закладах уже розмістили контейнери для роздільного збору сміття.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую