ye-logo.v1.2

Як змінити світ на краще: у Хмельницькому навчають "волонтерити"

Суспільство 2276

Протягом місяця молоді хмельничани опановуватимуть навички волонтерства, а вкінці зможуть презентувати власні проекти.

У Хмельницькому запрацювала третя Школа волонтерів. Вчора, 10 квітня, в учасників проекту відбулося перше заняття. Сорок юних хмельничан вирішили спробувати себе у ролі добровільних помічників. Як розповідають організатори Школи волонтерів, у такому форматі вона є лише в Хмельницькому.

"Ми говоримо про волонтерство не тільки, як соціальний напрямок, але волонтерство, яке більше притаманне молоді. У нас є домовленість з Управлінням культури і туризму, що далі ці волонтери будуть задіяні у всіх масштабних подіях нашого міста: фестивалях Rock&Buh, Green Fest, Джазфест та інших, - розповідає голова правління ГО "Молодь за краще майбутнє" Владислав Гребенюк. - Вони побачать, як все організовується. Будуть приносити новий молодіжний подих і нові ідеї у заходи, які вже відбуваються. На цьому ми робимо акцент. Крім того, ми не обмежуємо людей в тому, щоб вони працювали з АТО, шпиталями. Ми тільки допомагаємо це робити".

Школа розрахована на молодь, яка хоче проявити себе в молодіжних заходах

Відбір учасників школи волонтерів проходив протягом трьох тижнів. За цей час надійшло близько ста анкет. "Було онлайн анкетування, де кожен міг прописати свою мотивацію та своє бачення стосовно того, яка має бути школа. За результатми цих відповідей ми відбирали учасників. Зараз є сорок людей, які отримали звання учня школи волонтерів", – додає Владислав.

До школи потрапили школярі-старшокласники і студенти 1-3 курсів вузів. Юним хмельничанам на першому занятті пообіцяли нові можливості не тільки, щоб волонтерити, але можливості для ширшого і цікавішого дозвілля. "Ми хочемо займатися розвитком нашого міста. Ми зацікавлені, щоб Хмельницький був комфортним. Також прагнемо саморозвитку. Особисто мені перше заняття сподобалося, сподіваюся далі так теж буде. Зараз просто насолоджуюсь моментом, а пізніше вже почну думати про майбутній проект", - поділилася учасниця Школи волонтерів Олександра Семенюк.

Знайомство проходило в рухливій та ігровій формі

Навчання у Школі волонтерів проходить у чотири етапи. Спочатку усі ознайомляться, що таке волонтерство, для чого воно потрібно. Потім буде теоретичний напрям і практичний. Останній етап результуючий, під час якого майбутні волонтери зможуть презентувати ті ідеї, які будуть народжуватися під час цієї школи.

"Кожен з учасників поступово пропише власний проект, це в принципі обов’язкова умова. На останньому занятті вони мають розказати, чому саме їхню ідею ми маємо реалізовувати в місті, - зазначає вчитель Школи волонтерів. - Випускники минулих шкіл мали гарні проекти. До прикладу, був проект про відслідковування родоводу і цікаві ідеї екологічного спрямування, з очистки Бугу. Зараз вони на пульсі в Управлінні молоді і спорту. Ця молодь, яка проходить навчання, її думка важлива, її думка сприймається".

З досвіду попердніх шкіл відомо, що приблизно 30 відсотків учасників не доходять до фіналу. Але організатори запевняють, ті, що не полишають заняття вже залишаються в громадському русі досить довгий час.

Учасники Школи багато спілкувалися між собою

Ініціатори проекту зазначають, що це можливість змінити світ на краще

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую