ye-logo.v1.2

Кав’ярні, тераси, кіно і скляна надбудова: хмельничанам показали, як може виглядати приміщення кінотеатру Шевченка

Суспільство 6063
Кінотеатр може мати скляну надбудову
Кінотеатр може мати скляну надбудову. Фото: автора

Коли ж буде втілено презентований проект і скільки він обійдеться міському бюджету – невідомо.

Про те, який може мати вигляд комунальне приміщення кінотеатру ім.Т.Шевченка, говорили учора, 11 квітня. Хмельницькі архітектори з громадської ініціативи «ProProstir», презентували свій проект, розроблений на основі опитування містян. Серед основних новацій – збільшення кількості кав’ярень, безкоштовний громадський простір і скляна надбудова третього поверху.

«Було проведене громадське обговорення і соціологічне опитування. Більшість хмельничан хотіли, щоб функція кінотеатру залишилась. Також висловлювались і за арт-кафе. В основу концепцій ми вклали об’єктивне використання простору, доступність і функціональність. Також, під час дослідження проаналізували світовий досвід функціонування таких будівель», - каже архітектор Максим Кухар.

На першому поверсі архітектори пропонують залишити заклад громадського харчування, але зробити вхід в кав’ярню з холу кінотеатру. Приміщення, яке примикає до заднього фасаду, обладнати у кав’ярню-кіномузей, де будуть проходити прем’єри фільмів, зустрічі кіноклубів, фотовиставки. Теперішній кінозал планують розділити на дві частини - один менший для показів, інший – універсальний - для проведення лекцій, презентацій. Гардероб, буфет, касу, вбиральню і сувенірну лавку також планують розмістити на першому поверсі. 

Презентація проекту відбудась у одному із приміщень кінотеатру

Другий поверх - простір для громади, де кожен може прийти і, за попередньою домовленістю, організувати лекцію, майстер-клас, чи просто поспілкуватись з друзями. Куточок на задньому фасаді між кінотеатром і парком пропонують обладнати у відкриту терасу. З правого крила – облаштування коворкінгу і ай хабу, з лівого боку - мультифункціональний зал, де займаються танцювальні колективи.

Архітектори мали на меті збільшити вільний простір для громади

Третій поверх – скляна надбудова, де може розміщуватись ресторан, але вона можлива лише після дослідження конструкцій споруди. Також хочуть облаштувати тераси з оглядовими майданчиками на центральну частину міста.

«У рамках концепції пропонуємо нову назву «Громадський центр «Кіношевченко». У ній ми зауважуємо минулий функціонал і майбутні перетворення. Важливою є інклюзія. Тому пропонуються пандуси, ліфти, збільшення ширини вхідних дверей і кабінок у вбиральнях. Також ми розглядаємо трансформації кінопоказів в цікавіший напрям. Наприклад, фестивальне кіно, короткометражні фільми, навчальні», - зазначає архітектор громадської ініціативи «ProProstir» Марія Павлишак.

Ось так може виглядати місце між кінотеатором і парком

За її словами, оздоблення фасаду і розміщення вивісок мають бути узгоджені за чіткими правилами. Орендарі не зможуть втручатися у зовнішній вигляд споруди. Це стосується і афіш.

Наступними кроками у реалізації проекту в життя є експертиза будівлі, розрахунок інвестиційної привабливості, формування робочої групи. У міськраді кажуть, що поки на реалізацію проекту коштів не заклали. Так само мовчать і про необхідну суму та терміни виконання робіт.
 

Коментарі:

J.Ko 12.04.2018 13:37

Вважаю, що змінювати пам'ятку архітектури до якогось модерного вигляду - це злочин. Наступні покоління не зможуть вреші побачити, як виглядала споруда насправді, як вона спершу побудована. Для "сірих" бізнесменів звичайно всерівно, що таке культурна спадщина, головне рахувати прибуток в кишені. Потрібно в першу чергу займатись реставрацією, а не реконструкцією подібних об'єктів. Тому перший, хто може бути винним у цьому злочині- це органи виконавчої влади, окремі особи у яких, звичайно мають певні власні інтереси.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую