ye-logo.v1.2

Випікати хліб, варити пиво та ліпити горщики: на вихідні в Кам’янці влаштують історичний пікнік

Суспільство 1427
Перші відомі згадки про замкову піч датуються 1494 роком
Перші відомі згадки про замкову піч датуються 1494 роком. Фото: з фейсбуку

Тут можна буде повправлятися в старовинних технологіях та ремеслах.

Захід відбудеться 30 квітня та 1 травня, вже вшосте. Щороку він збирає сотні туристів. Цього річ пікнік проведуть на території Старого замку та, обіцяють організатори, здивують цікавими майстер-класами.

«Буде представлено багато цікавинок, пов’язаних з приготуванням страв та напоїв, - поділився планами пікніка з сайтом «Є» директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба. - У справжній печі випікатимуть запашний хліб за технологіями ХVІ-ХVІІ століття. Перші відомі згадки, до речі, про замкову піч датуються 1494 роком. На старовинних жорнах можна буде спробувати намолоти борошна та навчитися випікати хліб самому. Демонструватимемо старовинні технології варіння пива. Як відомо, саме на території нашого замку уже в 1490-х роках діяла броварня. Маємо копію самогонного апарату з Берестечка, тож зможемо продемонструвати, як варили самогон у XVII столітті. Будемо також фарбувати тканину рослинними барвниками. Лучна майстерня покаже, як в середньовіччі робили стріли. Також буде реконструкція друкарського станка Гутенберга, на якому друкуватимуть грамоти за технологіями XVI-XVII століття».

Родзинкою пікніка стане трипільський майданчик з пісочницею для юних археологів. Тут діти вправлятимуться в пошуках артефактів. Також колеги музейників зі столиці покажуть, як обробляли кремінь в старовину для ножів та наконечників стріл.

«На трипільському майданчику також можна бути зліпити та розписати горщики, - каже Олександр Заремба. – У трипільців, за технологією, вони до речі, ліпилися без гончарного кола».

На історичному пікніку також можна буде почути лекції археологів музею-заповідника про реконструкцію трипільського поселення на території сучасного Кам’янця-Подільського.

Наступного дня у Старому замку влаштують лучні змагання.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую