ye-logo.v1.2
23 Березня, 2019

Сьогодні в історії: День пам'яті та примирення, смерть Пелиха і народження «Coca-Cola»

Ангеліна Мовчан Суспільство 1005
Сьогодні в історії.
Сьогодні в історії.

Восьме травня у календарі насичене різними цікавими подіями.

Найголовніша – сьогодні День пам'яті та примирення. Більшість країн світу відзначає 8 травня День Перемоги над нацизмом. Щоправда, офіційна назва свята – «День перемоги в Європі». А ось країни колишнього Радянського союзу відзначають це свято на день пізніше – 9 травня. Чому? Тому, що 7 травня 1945 року в французькому Реймсі начальник оперативного управління Верховного головнокомандування армійських сил Німеччини (ОКВ) генерал-полковник Альфред Йодль підписав акт капітуляції Німеччини. Але Антигітлерівська коаліція його офіційно прийняла вже 8 травня о 23:01 за берлінським часом, а ось у Москві у той час вже було 00:01 9 травня.

Однак, Інституту національної пам'яті подав ініціативу, щоб неробочим День пам'яті та примирення зробили саме 8 травня. Про те цього року 9 травня все ще залишається вихідним днем.

До речі, як будете завтра вирушати на відпочинок і купуватимете «Coca-Cola», згадайте, що саме цього дня, у 1886 році, доктор Джон Пембертон з Атланти вперше продав свій лікувальний еліксир через аптеку. Через три роки його секретну формулу було продано за 2300 доларів – сьогодні його продають під назвою «Coca-Cola».

Серед інших подій варто згадати, що саме 8 травня 1900 року Андрей Шептицький був призначений митрополитом Львівським, а у 1951 році Іван Драч опублікував свій перший вірш.

Із сумних новин – саме 8 травня 2009 року в автокатастрофі загинув Ігор Пелих, український журналіст, телеведучий.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Все для саду та городу