ye-logo.v1.2

Замші лякатися – модним не ходити

Суспільство 12859

Наша газета тиждень замащувала зрадницькі білі плями та потертості на замшевих черевиках, щоб врешті-решт, з’ясувати, який аерозоль для взуття репутацію не підмочить ані в дощ, ані в сніг

Нині мода на замшеве та нубукове взуття актуальна. І незважаючи на те, що практичними чобітки з цього матеріалу не назвеш, нині навряд чи знайдеться модниця чи модник, у якого в гардеробі не буде пари такого взуття. Скажете, стильно. Так, та чи розумно купувати таке взуття для нашої зими, особливо такої, як цьогоріч? Проте, спеціалісти кажуть, що якщо за замшевими чи нубуковими черевиками доглядати, то погодні примхи вашій парі взуття будуть не страшні. Хоча й додають – доглядати необхідно правильно та не скупитися на косметику для взуття.
З флаконом у руках
Скажу чесно: для нашого експерименту цілком на руку були погодні умови минулого тижня. Завдяки температурним перепадам нам вдалося випробувати на стійкість наші піддослідні аерозолі для замші та нубуку і в сніг, і в дощ. Нічого особливого ми не вигадували. Декілька днів наші добровольці після виснажливого робочого дня чистили свою пару замшевих черевиків, після чого обробляли їх спеціальними аерозолями. При цьому фіксували – наскільки вдавалося замаскувати подряпини та потертості, які утворилися за день, чи вдалося відновити структуру замші, який запах має засіб для чищення і, найголовніше, скільки фарба з балончика «протримається» на поверхні наступного робочого дня. Одразу важлива ремарка. Усі наші добровольці мають офісну роботу та добираються до місця роботи громадським транспортом. Тобто, якихось особливо екстремальних походів взуття не переживало.
Щодо аерозолів, то ми обрали, за порадою продавця великого магазину побутової хімії, ті, що користуються найбільшим попитом у споживачів. А саме – німецький «Саламандра», чеський «Салтос» та, як з’ясувалося згодом, два турецького виробництва «VILO», «Domоvіr». Найбільше нарікань на свою адресу отримав турецький аерозоль «VILO». Маючи найоригінальніший дизайн флакону (з щіточкою на ковпачку), він зі своїм завданням зафарбувати білі потертості на лінії загибів й надати взуттю яскравого кольору з першої спроби не зміг, тому обробляти поверхню довелося двічі. Дати засобу другий шанс було вирішено й наступного дня. Та відчутно на результат це не вплинуло. На взутті знову виступали застарілі потертості, та й колір не був насичений. Навіть краплі засобу, які випадково потрапили на шкіру, легко стерлися рукою. До речі, окрім оригінального флакона, аерозоль мав непоганий «хімічний» запах, та й за ціною виявився найдешевшим – 26 гривень за 200 мл.
Непоганий результат показав чеський аерозоль «Салтос» (31 гривня за 200 мл.). Після чищення взуття спеціальною щіткою для замші він надав чоботам яскравий чорний колір та на деякий час повністю зафарбував застарілі потертості. Щоправда, деякі місця хоча й зафарбувалися, та стали ще більше «сяяти» на сонці. Та й на брюках, після кінця робочого дня, залишилися невеличкі сліди чорної фарби. Два дні не довелося користуватися аерозолем після використання «Саламандри» (38,50 гривні). Засіб ідеально та рівномірно пофарбував замшеві поверхні взуття усіх наших добровольців. Можливо, запах аерозолю був далеко не з приємних. Проте, чоботи справді набули первісного вигляду, та й фарба висихала доволі швидко. Одним словом, нам вдалося зафарбувати потертості, які утворилися після чищення від бруду замші спеціальною щіткою. Та й аерозоль «Саламандра», на відміну від своїх попередників, має об’єм 250мл. В принципі, як і турецький «Domоvіr» (39 гривень). До речі, цей засіб також отримав найбільше схвальних відгуків на свою адресу. Їдка чорна фарба з флакону миттєво надала замшевим черевикам яскравого кольору на усі три дні. Залишалося лише обережно відчищати чоботи від бруду.
Що і чим чистити?
Щільна натуральна шкіра
Щоб чоботи й черевики довше служили, їх варто обробити кремом відразу ж після покупки, поки вони новенькі. Для взуття з щільної шкіри ідеально підходять креми з великим вмістом жиру, зазвичай, вони продаються в металевих баночках. Жирний крем пом’якшує шкіру і утворює на її поверхні воскову захисну плівку.
Дорога тонка шкіра
Чобіткам з тонкої гладкої шкіри густий крем протипоказаний. Жирний крем буде забивати пори шкіри, і в результаті вона втратить зовнішній вигляд і задубіє. Крім того, на світлій шкірі можуть залишитися жирні плями. Дороге взуття потрібно обробляти емульсійним нежирним кремом або бальзамом на водній основі – їх випускають не у баночках, а в тюбиках та тубусах.
Замша
Нове замшеве взуття також слід обробити водовідштовхувальним спреєм, що оберігає від вологи, бруду й солі. Новенькі замшеві черевики або чобітки потрібно побризкати тричі, щоразу зволожуючи замшу і даючи повністю висохнути.
Чистити замшу потрібно тільки в сухому вигляді спеціальною гумовою щіточкою для очищення та підняття ворсу. Багато фірм випускають особливі ластики для замші – вони видаляють плями і бруд.
Нубук
Ця ворсиста шкіра нагадує замшу, але менше боїться вологи. Нубук потрібно частіше, ніж натуральну шкіру, обробляти вологозахисними засобами. Мити нубук водою не можна. Чистять його сухим за допомогою спеціальних пінок для очищення нубуку та замші. Для початку чобітки потрібно висушити і тільки після цього можна видаляти пил і бруд такою ж щіткою, яка використовується при чищенні замші.
Лакована шкіра
Звичайні креми для лакової шкіри не підходять: від них поверхня мутнішає і втрачає блиск. Лакове взуття не потребує водовідштовхуючого просочення, зате легко пошкоджується. Щоб видалити дрібні подряпини, надати блиск і м’якість, використовуються спеціальні бальзами і масла у пляшечках, які наносять тонким шаром. Не залишайте лаковану шкіру вологою, одразу ж протирайте сухою тканиною.
Поради фахівця
Хмельницький чоботар Сергій Сергійович ремонтом взуття займається вже понад 20 років. Каже, що фактично щотижня доводиться відновлювати взуття, що постраждало від “догляду”. «Крем обов’язково повинен містити такі компоненти, як сажа та віск, – зазначає чоботар. – Ці інгредієнти повертають шкіряному взуттю блиск, колір і не шкодять матеріалу. Натомість нині популярними є креми з норковим жиром. Я ж використовувати такі не раджу, адже згодом вони набувають неприємного запаху».
Не радить майстер зловживати і водовідштовхувальними засобами, які покликані зберегти взуття, а відтак і ноги власника сухими. «Насправді, йдеться про агресивну хімію, котра шкодить шкірі, – розповідає Сергій Сергійович. – Натомість, можна скористатися набагато простішим і дешевшим народним методом. Зокрема, раджу купити гусячого жиру. Він має абсолютні водовідштовхувальні властивості і при цьому ефективність не гірше за норкового. Для живлення шкіри, а також для усунення білих плям, що інколи виступають через погану обробку, можна використовувати звичайнісінький гліцерин для догляду за руками, що продається у кожній аптеці». Що ж стосується крему, то за словами чоботаря, не потрібно його наносити у три шари, від цього шкіра пересихає та рветься. Крем необхідно накладати одним тоненьким шаром, після чого взуття чиститься звичайною ганчіркою.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую