ye-logo.v1.2

Нові тарифи на квартплату в Хмельницькому: чому зросли та що далі

Суспільство 15282
По суті, виконком Хмельницької міської ради востаннє затвердив тарифи на комуналку. Далі - це вже домовленності управляючих компаній та мешканців будинків
По суті, виконком Хмельницької міської ради востаннє затвердив тарифи на комуналку. Далі - це вже домовленності управляючих компаній та мешканців будинків. Фото: з архіву

У деяких будинках міста тариф виріс у рази.

Від вчорашнього дня, 11 червня, в обласному центрі діють нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Вони, по суті, були затвердженні рішенням виконкому ще 23 травня, коли призначили управителів багатоквартирних будинків у місті.

Рішення виконкому базувалося на вимогах Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»та «Порядком проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України» ще від 13 червня позаминулого року.

І те, що тарифи зростуть, по суті, було відомо ще в 2016-му. Питання лише полягало в одному – наскільки?
«У кожному будинку по-різному, - каже начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Василь Новачок. - Десь на 50%, а є будинки, де і в два рази». Чому ж така різниця? Тим паче, що індивідуальні тарифи для кожного будинку існували й раніше. «Вони були затверджені в 2013 році та, як на мене, якось дивно пораховані, - пояснює Василь Пилипович. - У 2017 році ми відкорегували тарифи. Але коригування відбулося лише на змінні складові – енергоносії та зарплата. До структури тарифів ніхто не ліз. А зараз вони повністю перераховані».

Основним критерієм обрання переможця конкурсу під час оцінювання була найнижча ціна послуги. За неї нараховували 50 балів зі 100. Але… чому найнижчі тарифи переможців виявилися високими? Головний комунальник міста пояснює, що… нові ціни економічно прораховані. Тобто, не збиткові, як було до того.

Утім, хмельничани, все одно можуть відмовитися від послуг компаній, які перемогли в конкурсі. «Можна створити ОСББ, або домовитися з іншою компанією, яка погодиться обслуговувати ваш будинок дешевше, - каже Василь Новачок. - Для цього потрібно знайти цю компанію, домовитися за ціну, провести збори будинку, підписати протокол зборів і обрати управителем когось іншого».

Та більшість будинків після конкурсу так і залишилися з колишніми ЖЕКами, які перейменували в управляючі муніципальні компанії. Однак не всі. До прикладу, будинки від «Заріччя» та «Будівельника» «перейшли» до приватної фірми «Керуюча компанія «ДомКом Хмельницький». Тому такі хмельничани мають отримати дві платіжки за червень. Перший – від компанії, яка обслуговувала будинок до 11 червня зі старим тарифом, другий – від нової фірми, якій слід платити за підвищеними цінами з 11 червня. Але виникає ще один момент. Якщо хтось із хмельничан заборгував за квартплату муніципальній компанії, а тепер цей будинок обслуговуватиме приватна, що з боргами? Це будуть проблеми «муніципалів», які не виключено, звертатимуться до колекторських фірм.

До речі, протягом року обслуговуючі компанії не мають права змінювати тарифи. А ось потім – можуть. За згодою сторін – тобто, за погодженням із мешканцями. А ось міська влада більше не зможе впливати на процес тарифоутворення. Так, як не впливала до цього на тарифи в ОСББ.

Із новими тарифами та компаніями, які обслуговуватимуть будинки хмельничан, можна ознайомитися на сайті Хмельницької міської ради.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую