ye-logo.v1.2
24 Листопада, 2020

Стовідсоткове покриття: депутати обласної ради схвалили зміни до перспективного плану Хмельницької області

Суспільство 2174
Схвалений перспективний план покриває 100 відсотків території області
Схвалений перспективний план покриває 100 відсотків території області. Фото: Володимира Гординського

Сьогодні, 14 червня відбулася сесія Хмельницької обласної ради

Проект перспективного плану формування територій громад Хмельницької області прийнято. Згідно з цим рішенням на Хмельниччині планується створення 62 громад. П’ятдесят три із шести десяти двох присутніх депутатів облради проголосували «за» внесення змін в проект перспективного плану, хоча й не з першого разу.

Спочатку рішення не набрало необхідної кількості голосів. В окремих депутатів були пропозиції від різних сільських рад щодо віднесення їх до тієї чи іншої громади, зауваження щодо формування громад. Однак, їхні колеги зазначили, що варто більш відповідально ставитися до питання розвитку області та авторитету самих депутатів, адже перед винесенням питання перспективного плану на розгляд сесії облради, була пророблена велика робота і з депутатами, і з самими громадами.

«Звертаюся до всіх не як депутат, а як голова Ізяславської райдержадміністрації де, до речі, немає жодної громади. Питання дуже важливе. Прошу повернутися і все таки проголосувати за внесення змін до перспективного плану», – звернувся до колег депутат Борис Яцков.

Голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що перспективний план – це документ, який Хмельницька обласна рада прийняла ще у 2015 році, згодом вносили зміни, у зв’язку з добровільним об’єднанням.

«Ми давали можливість громадам перейти на прямі міжбюджетні відносини і дали їм можливість працювати на розвиток. Зараз є чимало малих самоврядувань, які виявили бажання доприєднатися до вже існуючих громад. Тому нам потрібно внести коригування і закрити білі плями на карті області. Адже Кабінет Міністрів не буде розглядати документи громад, де немає цілісного бачення області. Натомість громади і зараз мають право створюватися добровільно, а ми за потреби внесемо зміни. Але зараз треба прийняти перспективний план в цілому», – розтлумачив ситуацію присутнім голова облради.

Таку ж позицію висловив і голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий.

«Хмельниччина є в лідерах по реалізації реформи децентралізації, тому ми не маємо права собі дозволити не прийняти перспективний план. Давайте не будемо розглядати питання з політичної площини, а подивимося на це з точки зору перспективи розвитку області», – зазначив голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий.

Після тривалих обговорень депутати повернулися до голосування за це питання і врешті 53 голосами «За» із 62 присутніх депутатів таки схвалили зміни до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області.

«На Хмельниччині уже створена 41 об’єднана територіальна громада. Схвалений перспективний план покриває 100 відсотків території області. Ми у Хмельницькому ЦРМС провели чимало зустрічей із депутатами, розповідали, пояснювали, обговорювали усі громади, варіанти їх створення і враховували всі побажання та доцільність кожної із тих, які зазначені в проекті», – зазначив Сергій Яцковський, директор Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування створенного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую