ye-logo.v1.2
21 Листопада, 2019

На Хмельниччині за позику 15-річної давності доведеться сплатити десятки тисяч компенсації

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1314
Суд не звільнив не звільнив боржника від відповідальності
Суд не звільнив не звільнив боржника від відповідальності. Фото: ukrinform.ua

Позивачка вимагала відшкодувати їй інфляційні втрати та проценти на прострочену суму за всі ці роки.

Понад 82 тисячі гривень компенсації стягнув апеляційний суд з чоловіка, який більше 15 років не повертає присуджений борг.

«Апеляційний суд Хмельницької області не погодився з позицією першої інстанції і постановив стягнути 82433,74 гривні компенсації з чоловіка, який більше 15 років не повертає присуджений борг. Сума включає інфляційні нарахування, три проценти річних за останні три роки (з урахуванням позовної давності) та судовий збір», - повідомляють в прес-службі апеляційного суду.

Ще в 2000-му році позивачка отримала судове рішення, за яким відповідач мав повернути їй позичені понад 76 тисяч гривень. Однак вердикт Феміди чоловік не виконав. Відтак, жінка знову звернулася до вершителів правосуддя з вимогою відшкодувати їй інфляційні втрати та проценти на прострочену суму за всі ці роки. Хмельницький міськрайонний суд в позові відмовив.

"Правовий аналіз норм статей 525, 526, 599, 611, 625 Цивільного кодексу України дозволяє зробити висновок про те, що наявність судового рішення про стягнення суми боргу за договором позики, яке боржник не виконав, не припиняє правовідносин сторін цього договору, не звільняє боржника від відповідальності за невиконання грошового зобов’язання, визначеної статтею 625 цього Кодексу", - дійшов висновку апеляційний суд.

Стаття 625 Цивільного кодексу передбачає відповідальність у вигляді відшкодування інфляційних втрат та трьох процентів річних від суми боргу.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую