ye-logo.v1.2

За візерунчасту «зебру» – штраф: у Хмельницькому шукають тих, хто розмалював пішохідний перехід (ОПИТУВАННЯ)

Суспільство 9692
Правоохоронці кажуть, що по ДСТУ розмітки немає
Правоохоронці кажуть, що по ДСТУ розмітки немає. Фото: з архіву

Правоохоронці встановлюють причетність тих, хто прикрасив розмітку орнаментом.

Вчора, 26 вересня, в обласному центрі по вулиці Соборній з’явився візерунчастий пішохідний перехід. Ідея належить Агенції розвитку Хмельницького. Виконували роботи – працівники комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг.

Нову «зебру» почали активно обговорювати у соцмережах. Одні кажуть, що такої розмітки немає в Правилах дорожнього руху і вона може відволікати водіїв та пішоходів, які будуть вглядатись, що ж там намальовано. Інші – навпаки, кажуть, що нічого поганого чи критичного в такій розмітці пішохідного переходу немає! В даному місці рух пішоходів регулюється світлофором, окрім цього, така розмітка мало чим відрізняється від дозволеної біло-червоної розмітки пішохідного переходу.

Проте, чи законно візерунчаста «зебра» з’явилася у Хмельницькому і яке її майбутнє, висловився і речник управління патрульної поліції Хмельницької області Роман Мартинюк.

«По Державному стандарту України (ДСТУ) такої розмітки немає. Вона фактично є порушенням законодавства, адже вся розмітка має регламентовані норми та призначена для регулювання дорожнього руху. Виконавці робіт ніяких погоджень не брали, тому наразі проводиться перевірка, і особи, які наносили розмітку будуть притягнуті до відповідальності. Дане правопорушення підпадає під статтю 139 КУпАП «Пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів і технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для руху та невжиття необхідних заходів щодо їх усунення». Санкція статті передбачає накладення штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень)», - розповів Роман Мартинюк.

Директор комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг Микола Ваврищук каже, що така розмітка не довговічна, тому тим, хто турбується, що вона буде заважати водіям та пішоходам, треба бути спокійними, адже після першого дощу вона потемніє, а з часом взагалі зникне.

«Такий оригінальний пішохідний перехід ми подарували хмельничанам до Дня міста. Нас чекає свято, тому місто має бути красивим. Ця розмітка намальована фарбами, які темніють і змиваються. Щодо порушення ДСТУ, то ми готові прийняти на себе відповідальність і якщо доведеться - сплатити штраф», - прокоментував Микола Ваврищук.

Нагадаємо, раніше у Кам'янці-Подільському оштрафували комунальників за викладену з кольорової бруківки вишиванку на одному з центральних перехресть.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую