ye-logo.v1.2

“Початок весни буде сухим, а у травні задощить”, –

Суспільство 4593

прогнозує народний синоптик з Городоччини Броніслав Залевський

Мешканець Хоптинець Городоцького району Броніслав Залевський багато років спостерігає за погодою, кліматичними змінами. І щороку робить прогнози погоди, з якими ми знайомимо наших читачів. Надіслав свої замітки народний синоптик і цього року.
За прогнозами Броніслава Францовича,  період від 19 січня до 2 червня цього року можна назвати теплим. У лютому передбачається сніг і навіть дощ (що ми й спостерігали), березень буде сухим і теплим, квітень теж  достатньо теплим, а травень принесе дощі.  Перша половина літа очікується прохолодною і дощовою.
«Періоди теплої і холодної погоди є циклічними, – пояснює Броніслав Залевський. – Холодними періодами були: від 26 березня до 6 серпня 2009 року, від 16 грудня 2009 року до 28 квітня 2010-го. Таким же буде відрізок від 2 червня до 12 жовтня цього року. А от з лютого до початку червня буде тепло. До 20 березня очікується помірно тепла вітряна погода. А з 20 березня почнуться опади, які триватимуть до 17 травня, але буде досить тепло. Від 17 травня відбудеться вибух холоду у полярних широтах, вторгнення холоду з півночі на південь. Й надалі випадатимуть опади й похолодає, так триватиме, приблизно, чотири з половиною місяці. 
При повному місяці, коли місяць затіняє Землю від сонця, Земля на кільканадцять відсотків отримує менше сонячного тепла. Через кожні дев’ять місяців, при повному місяці, в арктичних широтах вибухає холод,  ударна хвиля якого проникає далеко на південь, і при настанні нового місяця у нас перемагає холод. При настанні нового місяця Земля одержує  від сонця найбільше тепла. Через кожні дев’ять місяців в субтропічній Атлантиці і Середземному морі вибухає і поступово, протягом кількох місяців, розповсюджується тепло. Через  кожні два місяці місце народження і траєкторія циклонів зміщується. Циклони майже завжди прямують із заходу на схід. Коли  4,5-місячний період теплої погоди добігає кінця та далі очікується такий же період холодної погоди, то з півночі, північного сходу і сходу холодом витісняється тепле повітря на південний захід і захід, і опади в Україні починають рухатися у зворотному напрямку — із сходу на захід. А у передгір’ї східних Карпат супроводжуватимуться сильними повенями. Після цього майже завжди настає півтора- чи двомісячна суха погода. Щось подібне очікується і на початку цього літа. Холодною була зима 2009-2010 року, тому що впродовж року двічі вибухав арктичний холод: вперше – 26 березня та вдруге – 16 грудня 2009 року. Відтак мінімально нагрілися води Атлантичного океану, Середземного моря і уся Північна півкуля.
Відомо, що в серпні 2005 року випадали сильні опади. Через три роки (мінус місяць) від 18 липня (повний місяць) до 26 липня 2008 року пройшли сильні опади катастрофічні повені у Прикарпатті. Ще через три роки 3 червня 2011 року вибухне полярний холод. Найвірогідніше, повені очікуються в Прикарпатті від 15  (повний місяць)  до 25 червня. Або ж повені будуть можливі у наступні літні місяці, включаючи вересень».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую