ye-logo.v1.2

ЄС, після пілотного проекту на Хмельницькій АЕС, повторить його на інших станціях

Суспільство 2205
Хмельницька атомна електростанція розташована в Нетішині
Хмельницька атомна електростанція розташована в Нетішині. Фото: xaec.org.ua

У такий спосіб Європейський Союз намагається підвищувати безпеку українських атомних електростанцій.

У межах Інструменту співробітництва у сфері ядерної безпеки ЄС надав допомогу НАЕК «Енергоатом», профінансувавши пілотний проект вартістю 1,5 мільйони євро з розробки методик постійного моніторингу цілісності критичних конструкцій на Хмельницькій атомній електростанції. Про це повідомляє прес-служба Представництва Європейського Союзу в Україні.

«Надані й протестовані методики включають комплексну програму управління цілісністю та настанови з експлуатації, конструкційну модель будівлі реакторного цеху, розроблену за допомогою найсучаснішого інструменту для інженерного моделювання ANSYS, та програмне забезпечення, здатне збирати дані з датчиків станції, виявляти тенденції та подавати сигнал тривоги при досягненні певних порогових значень. Цей пілотний проект повторять на інших атомних електростанціях України задля підвищення рівня їхньої безпеки та здатності протистояти екстремальним навантаженням, таким як землетруси, смерчі тощо», - йдеться в повідомленні

Це один з кількох фінансованих ЄС проектів, спрямованих на вдосконалення аналізу безпеки АЕС, після аварії на в Японії на атомній Фукусіма в 2011 році. Зокрема, ЄС допоміг Україні впровадити на всіх АЕС, включно з Чорнобильською АЕС і зоною відчуження, систему підтримки прийняття рішень у випадку радіаційних аварій «РОДОС».

Пілотний проект на Хмельницькій атомній, який ЄС профінасувало, розпочався в 2015 році та завершується в листопаді цього року. «Завдяки цьому проекту було з’ясовано, що українська практика моніторингу конструктивної цілісності в НАЕК «Енергоатом» відповідає міжнародним нормам, стандартам і регламентам. Виконання рекомендацій, отриманих у межах проекту, дозволить ще більше вдосконалити українську практику і вивести її в ряд найкращих», - сказав Геннадій Ткачук, керівник проекту з боку НАЕК «Енергоатом».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую