ye-logo.v1.2

Smart-технології в дії: хмельничанам презентували проекти «розумних» вулиць

Суспільство 1517
Андрій Бражник \
Андрій Бражник "розумні" вулиці дозволять зекономити великий відсоток електроенергії, що споживає місто. Фото: автора

Вулиці абсолютно безпечні та екологічні.

Сьогодні, 6 грудня, хмельничанам презентували проект «розумних» вулиць. Розробили його столичні фахівці, які працюють із новітніми технологіями. Містянам, зокрема, показали приклади двох вулиць у Києві, які повністю облаштують відповідно до smart-технології.

«Розумні вулиці - це діджиталізація сервісів, які створює місто – транспорту, безпеки, охорони здоров'я. Такі вулиці створюють електроенергію просто з нашого перебування на ній. Наприклад, є переходи, які заряджаються енергією від того, як по ньому іде людина. Розумні вулиці - це і невеличкі станції сонячних батарей, які обслуговують малий бізнес чи створення енергоефективних будівель з нульовим використанням електроенергії», - каже Андрій Бражник архітектор команди, яка розробила проект.

За його словами, smart-вулиці включають інклюзивність, станції підзарядки, пішохідні переходи з острівками, розумні парковки, на який онлайн можна зайняти місце.

Проект однієї із "розуних" вулиць столиці

Як повідомив заступник міського голови Володимир Гончарук, проекти, які пропонує проектна група, цікаві. Деякі з новітніх технологій уже використовують в обласному центрі. Ідеї хлопців також частково і поступово реалізовуватимуть. Щодо того, яка конкретно вулиця міста може бути повністю обладнана у "розумну", назвати не може, адже такі новації потребують досліджень.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую