ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

«За» і «проти»: про добудову Хмельницької АЕС

Юна МІТРАШКО Суспільство 1884

Підписатися на канал "Є" в Youtube

В обласному центрі представники ХАЕС, громадськість та експерти обговорити доцільність спорудження енергоблоків.

Проектний термін експлуатації першого енергоблоку Хмельницької атомної електростанції завершився 13 грудня. В планах атомників продовження строку експлуатації енергоблоку №1 та добудова енергоблоків №3 та №4. Чи безпечні і доцільні такі заходи та чи можлива альтернатива - ці та інші питання питання підняли на публічній дискусії у Хмельницькому.

Організатори заходу «Хмельницький енергетичний кластер» та громадська організація «Екодія». На обговоренні були присутні і фахівці хмельницької АЕС.

«Скажу, щоб ви в цифрах уявляли що таке атомна енергетика: один кіловат сонячної електроенергії - 5 гривень 36 копійок, наша електроенергія за один кіловат - 54 копійки. Тому за рахунок атомної енергетики зараз відбувається розвиток відновлювальних джерел енергії », - зазначив на початку дискусії Геннадій Самосєй, заступник головного інженера з нових блоків ХАЕС.

Натомість Ірина Головко, керівник відділу енергетики Центру екологічних ініціатив "Екодія" яка приїхала з Києва поділилась своїми дослідженнями. Вони говорять про те що на сьогодні кількість атомних станцій, які будуються менша за кількість тих яка закривається.

«Закриваються вони з різних причин, в деяких країнах саме через недоцільність, тому що в країнах де є справжній ринок електроенергії альтернативні джерела значно дешевші. Спадає також і загальна доля атомної енергетики у світовому виробництві електроенергії загалом», - говорить Ірина Головко.

Активно і емоційно прийшла дискусія з приводу питання добудови енергоблоків на хмельницької атомної станції.
За словами заступник генерального директора з капітального будівництва ХАЕС Олега Рахлінського це справа не одного року.

«В даний момент ми займаємось випуском закону «Про розміщення і проектування будівництва». Попередній закон був відмінений. А нова редакція закону гуляє кабінетами. Ми бачимо що, великої зацікавленості у вищих органах влади, вирішити це питання немає. Кошторисна вартість робіт на 2017 рік склала 72 мільярди гривень, це крім завантаження ядерного пального», - говорить пан Олег.

Активісти звернули увагу на те, що хоч зараз ведуться підготовчі роботи та базуючись на інформації, яка є у відкритому доступі - подальше спорудження енергоблоків відбуватиметься за участі компанії, що належить російському холдингу.

Тому подальша дискусія, яка тривала майже годину, була у площині питань - скільки все ж таки коштуватиме проект і хто фінансуватиме будівництво?

Подробиці, як проходило обговорення можна переглянути у відео-трансляції.

Загалом того дня було піднято багато питань, дискусія тривала понад дві години.Та варто зазначити, що це не останнє обговорення, громадськість та атомники погодились зібратись ще, перед запуском процесу будівництва.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую