ye-logo.v1.2
22 Січня, 2019

Християни західного обряду святкують Різдво: символи, звичаї та різдвяні традиції

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 587
У католиків святкуванню Різдва Христового передує особливий період – Адвент
У католиків святкуванню Різдва Христового передує особливий період – Адвент. Фото: unian.ua

25 грудня приходить Різдво за григоріанським календарем.

Україна цього року вже вдруге відзначає Різдво західного обряду на загальнонаціональному рівні - з офіційним вихідним і святковими заходами. Саме 25 грудня католики, частина протестантів та православних церков світу (11 церков із15-ти) святкують Різдво. Незважаючи на те, що суть Різдва у християн західного і східного обряду схожа, традиції його святкування трохи відрізняються. І ці відмінності не тільки в даті.

У католиків святкуванню Різдва Христового передує особливий період – Адвент. Він починається завжди за чотири неділі до Різдва. Адвент вважається часом, яке дається людині для посиленого покаяння. Свято об'єднує навколо усю родину. Ввечері 24 грудня, коли на небі з'являється перша зірка, родина збирається на Святу Вечерю. Після вечері усі вирушають до храму.

Одним з головних символів свята є шопка (вертеп). Її встановлюють у кожному домі. Батьки показують фігурки дітям та оповідають біблійні історії. При цьому моляться. За святковий стіл під скатертину кладть сіно - цим віряни показують те, що в їхньому домі народжується Ісус.

Ще один символ - різдвяний вінок. Ним католики прикрашають не тільки святковий стіл, а й вхідні двері будинку - вінок вішається ззовні. Часто по колу вінка розміщують чотири свічки. Запалюють їх щонеділі перед Різдвом, щоб освітити шлях Господа. Різдвяний дзвіночок, який звучить у ці дні, вітає появу на світ Христа і допомагає розігнати злих духів в темряві.

Досить часто на підвіконнях будинків католиків у святкові дні можна побачити так звану «різдвяну зірку». Цією рослиною – пуансетією, яка в цей час цвіте у формі зірки, на Різдво католики прикрашають свої оселі.

За інформацією «Інституту релігійних свобод», 25 грудня в Україні святкують Різдво не лише католики. До числа громад, які відзначають у цей день народження Христа належать також усі протестанти, яких в Україні чимало: баптисти, п’ятидесятники, лютерани, пресвітеріани, реформатські церкви і низка інших протестантських конфесій. Це приблизно 30 відсотків усіх релігійних громад України.

 

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео