ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Палац спорту в Хмельницькому: з початку нового року розпочинається будівництво

Суспільство 3166
У міськраді розповіли коли планують збудувати Палац спорту і за які гроші
У міськраді розповіли коли планують збудувати Палац спорту і за які гроші. Фото: автора

За півроку обіцяють провести земельні роботи, зробити фундамент і звести каркас споруди.

Багатофункціональний Палац спорту має з’явитися в обласному центрі на вулиці Прибузька. У міській раді обіцяють, що наприкінці 2020 року він почне функціонувати. Вартість об’єкту складає майже 280 мільйонів гривень. Перші 54 мільйони гривень вчора надійшли на рахунок підрядника, тож з початку наступного року мають розпочатися будівельні роботи.

Як розповів під час брифінгу міський голова Олександр Симчишин, влітку Хмельницький на конкурсній основі отримав державне фінансування під будівництво Палацу спорту.

«Ставши переможцями конкурсного відбору разом з Вінницею, Львовом, Рівним, Черкасами і Тернополем, нам виділили 27 мільйонів гривень з державного бюджету. Щоб отримати кошти на фінансування об’єкту, треба було мати готову проектно-кошторисну документацію та відведену земельну ділянку, - зазначив він. – На це все звичайно треба було багато часу. Нам вдалося стати першим містом, яке мало готову проектно-кошторисну документацію з пройденою експертизою. На початок жовтня гроші були в нас на рахунку».

Наступний етап – тендерна закупівля. «Перша електронна закупівля не відбулася у зв’язку з тим, що був допущений тільки один з трьох учасників. Документація інших двох була невідповідною. Це нас посунуло в часі, тому була загроза ці гроші не використати, - додав Олександр Сергійович. - Але вдалося тендерну закупівлю провести. Маємо переможця – хмельницьке підприємство «Будівельний Альянс Груп». Буквально минулого тижня ми отримали наступні 27 мільйонів гривень до тих, які вже були».

Палац спорту збудують на ділянці по вулиці Прибузькій, 5/1А

За словами міського голови, гроші з державного бюджету вже перейшли на рахунок підрядника. Оскільки ці 54 мільйони є перехідними, їх треба використати до 1 липня наступного року. Тож з початку нового року планують починати реальні будівельні роботи. Ще 4,5 мільйони гривень закладено в базовому варіанті міського бюджету 2019 року під будівництво Палацу спорту.

«Далі ми сподіваємося теж отримати фінансування з державного бюджету. Будемо подавати цей об’єкт на фонд регіонального розвитку, як основний від міста. Також розраховуємо, що до проекту долучиться обласний бюджет. Адже Палац спорту слугувати буде не тільки для міста, але й для обласних потреб. І, звичайно, будуть закладені кошти з міського бюджету, - повідомив він. - Ми готові фінансувати, аби у визначені терміни, а це 2020 рік, ставати на фініш і запускати об’єкт в експлуатацію».

Яким буде палац спорту

Палац спорту обіцяють зробити багатофункціональним. Крім основного залу, споруда буде мати значну кількість додаткових будівель, тренувальних і реабілітаційних залів. Вміщувати зал буде понад 2500 осіб з можливістю збільшення до трьох тисяч посадкових місць.

У Палаці спорту планують проводити будь-якого виду змагання для всіх ігрових видів спорту загального типу: гандбол, баскетбол, футзал, волейбол. Також можна буде проводити індивідуальні змагання: бокс, кікбоксинг, фехтування, тхеквондо, боротьба та інше.

Так виглядатиме спортивний зал

За словами представника підрядної організації «Будівельний Альянс Груп» Івана Крутилка, земельна ділянка, виділена під майбутній Палац спорту, має складні геологічні умови. Тому будуть проводитись великі об’єми земляних робіт, пов’язані з вилученням торфів і підсипки території.

«Ми виграли тендер, угода підписана, вчора отримали аванс. Очікуємо дозволу на початок будівництва, який має бути в перший числах, і будемо приступати до роботи, - сказав Іван Крутилко. - Конструкція споруди – це каркасно-монолітний чотирьохповерховий будинок, який стоїть попереду залу. Сам зал буде висотою 15 метрів й завширшки – 54 метри. У Хмельницькому таких конструкцій ще не будували. Передбачено всіх технічні можливості з експлуатації даного приміщення».

За гроші, які вже виділили на побудову Палацу спорту, підрядник має виконати земляні роботи, зробити підсипки, залізобетонний каркас чотириповерхової споруди. «Буде забито майже 740 паль під основну споруду, будуть виконані частково мережі. До першого липня буде стояти каркас, будуть зроблені фундаменти під основний об’єкт», - додав він.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую