ye-logo.v1.2
23 Серпня, 2019

Історична подія: Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 1004
Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУl
Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУl. Фото: svitua.org

Церемонія підписання відбулась у соборі святого Георгія в Стамбулі. А 6 січня після божественної літургії документ про автокефалію вручать митрополиту ПЦУ Епіфанію.

Сьогодні, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. Церемонія підписання відбулась в Стамбулі у соборі святого Георгія, що є резиденцією Константинопольського патріарха, повідомляє УНІАН.

Церемонія підписання відбулася у присутності президента Петра Порошенка, спікера парламенту Андрія Парубія, колишнього президента Віктора Ющенка та інших гостей. Перед підписанням священнослужителі провели молитву в Патріаршому храмі. Після чого відбулася зустріч Епіфанія та Порошенка з Вселенським патріархом. Саме після цієї зустрічі відбулася церемонія підписання Томосу про надання автокефалії Православній церкві України Вселенським патріархом. Таким чином ПЦУ стала 15-ю помісною православною церквою.

Митрополит Антоній Махота, керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ на своїй сторінці у Фейсбук написав: «Вітаю всіх! Томос є! Автокефалія є! Ми більше не раби нікого крім Бога! Я плачу сльозами радості! Христос посеред нас!».

Нагадаємо, 15 грудня Об’єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Епіфанія предстоятелем єдиної помісної Православної церкви України, який завтра, 6 січня 2019 року отримає Томос про автокефалію від вселенського патріарха Варфоломія.

Читайте також: Томос про автокефалію: яких змін чекати на Хмельниччині

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую