ye-logo.v1.2

Томос про автокефалію: яких змін чекати на Хмельниччині

Суспільство 11617

Почався перехідний період організації Православної церкви України.

15 грудня, в Софійському соборі в Києві, відбулась історична подія - Об'єднавчий собор, на якому було оголошено про створення нової Української помісної церкви, а також обраний її глава - митрополит Епіфаній.

На соборі була і делегація з Хмельниччини у складі священників і мирян. Про це розповів митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній на брифінгу присвяченому Об'єднавчому собору.

"Томос - це повернення первородства, духовний "безвіз", входження в православний світ як 15-та автокефальна помісна церква", - так охарактеризував подію, митрополит на початку зустрічі.

На брифінгу озвучили питання: що Хмельниччину очікує найближчим часом?

Митрополит Антоній пояснив, що наразі буде перехідний період. Він має свої юридичні аспекти, які мало стосуються духовної сторони, тому ними займатимуться юристи. Сам документ - Томос буде вручений обраному предстоятелю єдиної Українськоїпомісної православної церкви Епіфанію з рук Вселенського патріарха 6 січня. До цього часу про процеси, які ропочнуться, говорити зарано. Також митрополит додав що, віряни, як і раніше, мають вільний вибір і самі вирішують, чи перейти до єдиної Української помісної православної церкви чи залишитьсь в Російській православній церкві. Це стосується і священнослужителів.

"Цей процес не відворотний. Нова церква утворилася. У світовому Православ'ї немає вже Української церкви Московського патріархату. У людей є вільний вибір, нікого ніхто змушувати не буде",- прокоментував митрополит Антоній.

А на питання журналістів про поділ майна між церквами зазначив: "На Поділлі майнових проблем немає. Тут всі забезпечені своїми спорудами і громадами. Чи буде перехід? Буде. Вже сьогодні громади звертаються. Та на Хмельниччині ми до цього часу жили без конфліктів і зараз якось розберемось. Проте треба почекати до 6 січня, після отримання документу стане зрозуміло, як саме відбуватиметься цей процес".

В свою чергу голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий додав, що, провівши низку зустрічей в області, він наголосив, що силових і агресивних дій на Хмельниччині не буде. А, якщо хтось з вирішить задіяти силові методи і провокації, на це буде відповідна законна реакція спеціальних служб.

"Ніяких агресивних дій в області не буде. Ми абсолютно кожну церкву на сьогодні можемо захистити, на це є поліція, Служба безпеки - і це під моїм контролем. Люди мають вирішити. А предстоятелі храмів, які зараз працюють, мають визначитись з ким вони, кому вони служать. Я повторюсь що ми можемо сьогодні захистити кожного, незважаючи на те, який вибір він зробив. Нам тут внутрішнього фронту не треба", - зазначив голова ОДА.

А ось Олександр Дацюк, секретар Хмельницької єпархії УПЦ МП (РПЦ) в коментарі "Поділлю-Центр", сказав: "Кожна людина нехай сама вирішує, яку церкву їй відвідувати. Я хочу застерігти усіх від проявів нетерпимості, від проявів зневаги, від проявів відсутності любові і взаємоповаги. Не слід оголошувати злочином те, що людина хоче залишитися при своїй конфесії, тій, в якій вона була хрещена, яку обрала давно в своєму житті. Таким чином ми проявимо насправді гарне демократичне відношення один до одного".

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую