ye-logo.v1.2

Різдво Христове - одне з найбільших свят християн

Суспільство 2323
Сьогодні, 6 січня, Святвечір, а вже 7 січня - Різдво
Сьогодні, 6 січня, Святвечір, а вже 7 січня - Різдво. Фото: l-travel.com

Щороку, відзначаючи це свято, церква нагадує усім про прихід Бога в світ для спасіння людини.

«Різдво Христа, як історична подія, поклало початок сповненню старозавітних пророцтв та реального звільнення людини з-під диявольської влади. Через Христа кожен сьогодні може осягнути блаженство у вічному житті. Якщо поглянути на народження Спасителя очима світського історика, можна стверджувати, що через появу Ісуса Христа змінився хід історії. Різдво Спасителя – це свято любові і жертовності. Через святкування Різдва віряни повинні навчатися смиренню і послуху волі Бога», - розповідає Михаїл (Карнаух), насельник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Української православної церкви Київського патріархату.

За його словами, Різдво Христове має п'ять днів передсвята (передсвяткові різдвяні богослужіння розпочинаються ще 2 січня) і шість днів післясвята. Тобто, Різдво Христове святкується 12 днів. Від дня Різдва до свята Богоявлення розпочинається особливий період, що має назву Святки.

Готуватися до свята Різдва розпочинають напередодні, бо саме в день святкування не варто займатися хатніми справами. На Святий вечір за пісним столом збирається вся родина.

Готувати дванадцять страв не обов’язково

6 січня варто утриматися від їжі. «Напередодні та у день свята Різдва християни обов’язково беруть участь в урочистому святковому богослужінні. У день свята бажано також приступити до святого Причастя», - наголошує ієромонах.

Після появи на небі зірок можна розпочинати святкову вечерю. Трапеза Святвечора має бути пісною. В Україні існує народна традиція готувати дванадцять пісних страв, але за необхідності можна готувати їх менше. «Церковний устав не вказує щодо кількості страв на святковому столі, - розповідає ієромонах Михаїл. - У Святвечір бажано поділитися їжею з бідними, щоб вони разом із нами відчули радість Різдва Христового».

Чого не можна робити на Різдво

«На жаль, багато християн вбачають Різдво Христове лише у веселощах, застіллях і мало звертають увагу на духовний бік святкування. Категорично забороняється у Різдво зловживати спиртними напоями, з'ясовувати за родинним столом сімейні стосунки, влаштовувати сварки чи бійки, співати непристойні пісні», - розповідає ієромонах. Також, незважаючи на любов багатьох до всіляких різдвяних прикмет і забобонів, церква забороняє будь-які ворожіння. «Через них людина віддаляється від Христа і віддає себе під вплив диявола. Віра у прикмети і ворожіння, незалежно з чим вони пов’язані, – це вияв марновірства», - додає ієромонах Михаїл.

За благочестивою традицією на Різдво православні християни можуть співати колядки, а також ходити з колядками до своїх друзів та близьких.

«Як ми рік віддали для Бога, так він дасть і для нас»

«Нехай кожен отримає від новонародженого Христа Спасителя те, що він заслужив, і те, що він собі бажає. Як ми рік віддали для Бога, так він дасть і для нас, - вітає українців зі святом керуючий Хмельницькою єпархією Української православної церкви Київського патріархату митрополит Антоній. - Ми як розумний, толерантний український народ змогли за тисячі років об'єднатися в єдину Помісну Українську церкву, то у новому році в нас все буде добре. Тепер благодать Божа буде в нас у всій повноті. Немає більше розкольників, московських, київських, неблагодатних – тепер ми всі єдині. Я бажаю, аби це відчуття єдності та братерства, яке нам завжди було притаманне, у 2019 році здійснилося повністю. Бажаю Божого благословіння від новонародженого Христа Спасителя. Всіляких вам гараздів і нехай Господь всіх благословляє на многії літа».

Катерина КОРНІЙЧУК, Тетяна ЗАХАРЧУК.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую