ye-logo.v1.2

У Хмельницькому встановили меморіальну дошку голові Директорії УНР Симону Петлюрі

Суспільство 5887
Автором дошки став скульптор Роман Албул
Автором дошки став скульптор Роман Албул. Фото: автора

Пам'ятний знак розмістили на фасаді міського Будинку культури.

Сьогодні, 22 січня, у День Соборності України, в Хмельницькому вшанували головного отамана армії Української Народної Ресбуліки, голову Директорії УНР1918-1920 років Симона Петлюру. Пам’ятну дошку встановили на будівлі тодішнього театру (сучасний міський Будинок культури), адже коли Проскурів опинився у центрі подій, пов'язнаних із становленням УНР, саме це приміщення використовували для засідань уряду УНР та Директорії.

З іменем Симона Васильовича Петлюри (1879-1926) пов’язана ціла епоха українських національно-визвольних змагань та творення державності на початку ХХ століття. Найпомітнішим й досить важливим періодом його діяльності на посту голови Української Народної Республіки (УНР) був період, пов’язаний безпосередньо з Поділлям.

«Саме сьогодні, на сторіччя Соборності, до Хмельницького повертається Петлюра. Тут, у міському Будинку культури Симон Петлюра бував неодноразово. За спогадами очевидців, це було три рази. І дійсно актова зала нашого Будинку культури чула промови Петлюри. Я впевнений, що тут розроблялися плани, ідеї, як боронити українську державу, як боротися за українську державу, - сказав міський голова Олександр Симчишин. - Петлюра був з когорти тих людей, хто боровся за соборність. І слова, які ми викарбували на памятній дошці, належать йому і звучать дуже просто: «В боротьбі виростає сила».

Чимало містян прийшло вшанувати постать Симона Петлюри

Це четверта пам’ятна дошка в місті відомим українцям, які боролись за становлення Незалежної України в найбільш складні для неї часи ХХ століття. Раніше були встановлені меморіальні дошки на честь Михайла Грушевського, Євгена Коновальця і Романа Шухевича.

Меморіальну дошку відкрили до Дня Соборності України

Люди несли квіти, щоб покласти до пам'ятного знаку

На пам'ятному знаку викарбовані слова Симона Петлюри

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую