ye-logo.v1.2
26 Вересня, 2020

Екологічний рейтинг областей – яке місце у Хмельниччини?

Суспільство 2421
Проблемою для Хмельниччини є тверді побутові відходи
Проблемою для Хмельниччини є тверді побутові відходи. Фото: з архіву

Найчистіша Чернівецька область.

Видання «Фокус» з'ясувало, які з регіонів країни малопридатні для життя, а в яких екологічна ситуація задовільна. Під час формування рейтингу використовувались відкриті дані Держстату, Мінприроди та МОЗ.

«У дослідженні взяли участь всі регіони України за винятком окупованого Криму і непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей. Виявилось, Чернівецька область - найчистіша в Україні, після неї іде Івано-Франківщина. Трійку замикає – Рівненщина. Останнє місце у рейтингу займає Дніпропетровська область», - пише «Фокус».

Хмельницька область посідає 10-е місце. Поряд з Чернівецької та Херсонською областями Хмельниччина входить до трійки регіонів, де забруднення атмосферного повітря підвищилася на третину в порівнянні з 2014-м.

«Головними «постачальниками» викидів виступають великі підприємства: Понінківський картонно-паперова фабрика, Красилівська філія Укртрансгазу і завод «Подільський цемент» в Кам'янець-Подільському. Останній хоч і впровадив екологічно безпечну лінію "сухого" виробництва, все одно генерує 7,6 тисячі тонн викидів на рік», - зазначає видання.

Додають, що проблемою регіону залишаються і побутові відходи (ТПВ). У Хмельницькому заснували програму «Розумне довкілля»: встановлюють контейнери для роздільного збору сміття, планують упорядкувати міський полігон ТПВ та побудувати сміттєпереробний завод. В кінці минулого року місто рекомендувало відмовитися від використання пластикових квітів і вінків на міських кладовищах, меморіалах і пам'ятниках.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферу у 2017 р - 1,0 т / кв. км. Очікувана тривалість життя для обох статей при народженні у 2016 році - 72,3 року

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую