ye-logo.v1.2

Три напрямки розвитку громади визначили у Полонному на найближчі роки

Суспільство 2996
Над обговоренням напрямків розвитку громади працювали у групах усі на рівних.
Над обговоренням напрямків розвитку громади працювали у групах усі на рівних.. Фото: автора

У громаді взялися за розробку стратегії розвитку на найближчі декілька років.

Полонська – одна із найбільших міських громад області і, приєднавши до міста села, взялася планувати – як розвивати всю територію однаково, щоб і жилося комфортно, і інфраструктура була на належному рівні як у місті, так і в селі. Спочатку, як кажуть у громаді, бралися своїми силами, але згодом залучили експертів зі сторони. Точніше, подали заявку до програми CANactions «Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад», яка реалізовується за підтримки U-LEAD з Європою, і з-понад сотні таких самих громад, увійшли у 30 тих, які і стали переможцями.

«Спочатку ми вивчали методологію, згодом напрацьовували із представниками громади усі можливі «точки розвитку» на території громади, нанесли їх візуально на карту, щоб було зрозуміло цілісність території, і врешті, визначили три найсильніше виражені напрямки, які варто розвивати в громаді», – каже радник з регіонального розвитку Катерина Савчук.

Обговорення трьох найперспективніших напрямки – це сільське господарство (дрібне фермерство), розвиток промисловості і туризм – відбувалося публічно, із залученням влади, бізнесу, представників культури, освіти та активних жителів громади.

«Ми пробували створити єдиний напрямок розвитку, але з усього видно, що не виходить. Є місто Полонне, яка розміщено на півночі громади і є населені пункти, до прикладу Новолабунь, які мають сільськогосподарський напрямок розвитку і є самостійними точками розвитку. Тому ми вибрали три: перший – це сільське господарство, яке включає рослинництва і тваринництво. Другий – розвиток виробництва – відродження традиційних його видів на базі територій де збереглися поклади корисних копалин та заводські майданчики. Третій – історичний спадок нашого міста і розвиток туристичної галузі і самоідентифікація населення», – пояснив заступник міського голови Віктор Яськов.

У напрямку промисловості головний акцент робитимуть на кераміку

У процесі обговорення в робочих групах, до прикладу, підприємці перезнайомилися, напрацьовували спільні ідеї, які можуть реалізовувати і зазначали, чим їм може допомогти влада. Одні виготовляють сувенірну продукцію із кераміки і готові розширювати ринки збуту, інші – займаються плетінням із лози і потребують більше потужностей, а ще інші вирощують горіхи, чи займаються «молочкою» і шукають партнерів для переробки продукції. Представники влади, у свою чергу, закликали до комунікації та об’єднання зусиль і зауважили, що готові до співпраці як із бізнесом, так і з активними полончанами.

«Це дуже корисно, коли кожен може долучитися і подати свою ідею з аргументацією і навіть проектами. Корисно знайти ту точку зростання, яка в подальшому сприятиме розвитку об’єднаної територіальної громади. Для мене Полонщина асоціювалася завжди із фарфоровим заводом. Тому відродження великих підприємств могло би бути рушієм розвитку і наповнення бюджету територіальної громади», – зазначив, презентуючи напрямок промисловості, голова обласної ради Михайло Загородний.

Сферу туризму почнуть розвивати із того, що залучать місцевих жителів ознайомитися із пам'ятками культури 

Як зазначив голова громади Франц Скримський, усі три напрямки – фермерство, промисловість і туризм – не просто доповнюють один одного, але й підсилюють.

«Дуже важливо, щоб напрацьовані ідеї не залишилися отут, в залі, а втілювалися в життя. У нас є і потенціал, і можливості, нам не вистачає одного – об’єднання! Давайте спільно працювати і розвивати нашу громаду», – зазначив Франц Скримський.

Сири, молоко, страуси і равлики - на Полонщині розвиваються різні напрямки фермерських господарств

Результати обговорення напрямків розвитку і напрацьованих ідей, за словами експертів програми CANactions, стануть основою для розробки стратегії розвитку громади та дорожньої карти з її реалізації.

Варто зазначити, що на Хмельниччині сім громад уже мають стратегії розвитку і ще вісім працюють над її розробкою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую