ye-logo.v1.2
23 Жовтня, 2019

У Шепетівці змінили дату святкування Дня міста

Ангеліна Мовчан Суспільство 1136
День міста у Шепетівці святкуватимуть цього року 9 червня
День міста у Шепетівці святкуватимуть цього року 9 червня. Фото: shepetivka-rada.gov.ua

Тепер місто святкуватиме не восени, а влітку.

Таке рішення прийняли депутати Шепетівської міської ради. Починаючи з цього року святкові заходи будуть проводитись у другу неділю червня, як загальноміське свято, повідомляють на сайті міської ради. Цього року День міста припадає на 9 червня.

З 1994 року День міста святкувався в останню неділю вересня, однак це рішення не було підтверджене документально, а також не було посилань на історичні події чи факти.

«З огляду на те, що в історії міста, було ряд визначальних подій, які вплинули на його історичний розвиток, та на підставі виявлених (знайдених) документів, наукових статей, логічною датою святкування Дня міста була б дата його заснування, однак на сьогодні, на жаль, історикам, краєзнавцям ця дата достеменно не відома. Здебільшого у краєзнавчих дослідженнях точкою відліку слугує 27 червня 1594 року — яка на 1993 рік була відома, як перша письмова згадка про Шепетівку як населений пункт», – йдеться у повідомленні на сайті ради.

Навесні 1923 року в радянській державі була проведена адміністративно-територіальна реформа – запроваджено районний поділ, створено райвиконкоми. У березні 1923 року містечко стало центром округу. До Шепетівського округу входило 14 районів: Антонінський, Базалійський, Ганнопільський, Грицівський, Ізяславський, Красилівський, Ляховецький, Плужнянський, Полонський, Славутський, Судилківський, Теофіпольський, Шепетівський.

А 12 червня 1923 року рішенням Шепетівського окружного виконавчого комітету містечко Шепетівка було перейменовано на місто.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую