ye-logo.v1.2

Закон про мову: як голосували нардепи від Хмельниччини

Суспільство 3785
Під час голосування під стінами парламенту пройшла акція на підтримку мовного закону
Під час голосування під стінами парламенту пройшла акція на підтримку мовного закону. Фото: rubryka.com

Сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада України прийняла закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

На ранковому засіданні законопроект №5670-д в другому читанні та в цілому підтримали 278 народних депутатів. Перед цим народні депутати розглянули останні 20 поправок до законопроекту.

Як вказано на офіційному сайті Верховної Ради, семеро з восьми народних депутатів від Хмельниччини підтримали мовний закон, натиснувши кнопку «за» під час голосування. Це нардепи Сергій Мельник, Роман Мацола, Олександр Ксенжук, Андрій Шиньович, Віктор Бондар, Володимир Мельниченко та Сергій Лабазюк. Олександр Герега був відсутній під час голосування.

Згідно з прийнятим законодавчим актом встановлено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова. Також він передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Водночас дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур. Також українська обов'язкова для депутатів усіх рівні, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників тощо.

Відповідно до проекту закону, українською мовою мають проводитись усі засідання, зустрічі тощо у владних органах та установах – як центральних, так і регіональних. Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг. Так, якщо клієнт закладу просить спілкуватись із ним українською – це прохання має бути виконане.

Пресу можна буде видавати у кількох мовних версіях, одна з яких має бути українською. У кожному місці розповсюдження друкованих ЗМІ україномовних газет та журналів має бути не менше 50 відсотків.

Передбачене й створення посади Уповноваженого з захисту української мови, який регулюватиме впровадження цього закону.

Документ також передбачає введення адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую