ye-logo.v1.2

Нові дороги та пішохідні зони: яким має бути центр Хмельницького

Суспільство 7517
Усі майбутні зміни занесені у «Детальний план території центральної частини міста»
Усі майбутні зміни занесені у «Детальний план території центральної частини міста». Фото: автора

Деякі зміни можуть статися впродовж трьох-семи років.

Вчора, 21 травня, в міській раді мали б пройти громадські слухання присвячені пропозиціями до двох містобудівних документів. Проте представники департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів впоралися з цією місією лише частково. За понад півтори години з присутньою громадськістю було обговорено лише «Детальний план території центральної частини міста», а до «Заріччя» навіть й не дійшли. Крім того, через малу кількість інформації, опублікованої на сайті міської ради, присутні вимагали перенести слухання на інший день і усунути всі проблеми. Відповідно повноцінні громадські слухання пройдуть у червні, але з презентованої документації вже відомо, які зміни можуть чекати на центр Хмельницького.

За словами заступника міського голови Андрія Бондаренка, Хмельницький вже має новий генеральний план міста. Проте все ще відсутнє його погодження від двох селищних рад. Ймовірно, що з ними досягнуть домовленості найближчим часом, а новий генплан винесуть на наступну сесію міської ради.

«Детальний план території центральної частини міста» — це деталізація й уточнення в більшому масштабі положень генплану. В цій документації визначається чимало важливих моментів, зокрема, «червоні лінії» та містобудівні умови. Загалом цей проект передбачає заходи, які триватимуть від трьох до семи років. Це й нові підходи до озеленення вулиць, розширення і будівництво нових доріг, створення нових пішохідних зон», — зазначив Андрій Бондаренко.

Детальні плани розробили на замовлення департаменту архітектури представники державного підприємства «Український науково-дослідний інститут проектування міст «Дніпромісто» ім. Ю. Білоконя».

Детальний план центральної частини міста

Такий вигляд має «Детальний план території центральної частини міста». Ілюстрація: khm.gov.ua

Як повідомив виконувач обов’язків начальника управління архітектури та містобудування Захар Пилипчук, в детальному плані є пропозиція перетворити деякі центральні вулиці на пішохідні зони. Такі нововведення можуть торкнутися вулиці Соборну й Володимирівську. Проскурівську як пішохідну зону хочуть продовжити до вулиці Свободи. Останню є плани теж продовжити, але як шляхопровід через залізницю до вулиці Толстого.

«Завдяки створенню такої дорожньої розв’язки нам вдасться поєднати вулицю Свободи з мікрорайоном Дубове й частково розвантажити Кам’янецьку. Також передбачаємо розширити вулицю Пушкіна, перетворивши її з односторонньої на двосторонню», — розповів Захар Пилипчук.

Крім того, новою містобудівною документацією передбачено продовження тролейбусної лінії та автобусних маршрутів на вулиці Свободи. Автобуси хочуть пустити й на Пушкіна.

Серйозні зміни можуть статися й у питаннях забудови центру Хмельницького. Зокрема, проектанти виділили два потенційно небезпечні для довкілля промислові об’єкти: завод оцинкованого посуду на вулиці Шевченка та «Пригма-Пресс», що поблизу залізничного переїзду на вулиці Франка. Їх територію представники «Дніпроміста» пропонують у майбутньому передбачити під багатоквартирну житлову забудову. Також запланований викуп 113-и старих будівель для їх подальшої реконструкції під багатоповерхівки.

Захар Пилипчук розповів про нові транспортні розв'язки у Хмельницькому.

«Завдяки створенню з’єднанню вулиць Свободи й Толстого через залізницю, вдасться частково розвантажити від автотранспорту Кам’янецьку», — Захар Пилипчук.

Оскільки детальний план ґрунтується, на опорному історико-архітектурному, у ньому особливу увагу присвячено історичним будівлям. Відповідно поверховість новобудов у самісінькому центрі вирішили обмежити 21 метром, тобто сімома поверхами.

Також запропоновано три види озеленення Хмельницького: вертикальне, контейнерне й паркани із живоплоту.

Вартість всіх запланованих робіт орієнтовно коштуватиме місцевому бюджету 292 мільйони гривень.

Присутні на громадських слуханнях розкритикували деякі спірні моменти містобудівної документації. Найперше, говорили про сам формат презентації таких документів — на сайті міської ради була опублікована лише мала частина необхідних матеріалів, які б допомогли зрозуміти якість змін у місті. Крім того, найбільше дісталося від громадськості та архітекторів питанням розвантаження автошляхів, стоянками та озеленення міста. Зокрема, екс-депутат Хмельницької міської ради І-VІ скликань, почесний громадянин міста Володимир Швець розкритикував департамент за неврахування у детальному плані майбутніх Державних будівельних норм.

Детальний план території «Заріччя»

Так виглядає «Детальний план території «Заріччя». Його розглянуть у червні. Ілюстрація: khm.gov.ua

Отож детальні плани територій «Заріччя» та центральної частини Хмельницького розглядатимуть заново на громадських слуханнях, попередньо запланованих на червень.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую