ye-logo.v1.2

Обробка парків від кліщів: петиція є, а механізму її втілення поки немає

Суспільство 3294
В літній період зростає ризик укусів кліщів
В літній період зростає ризик укусів кліщів. Фото: te.20minut.ua

Спеціалісти кажуть, що для обробки паркових зон від кліщів потрібно мати спеціальне обладнання.

У літній період в деяких містах України для запобігання розповсюдження кліщів в паркових зонах, біля житлових будинків та освітніх закладів проводять дезінсекцію від кліщів. У Хмельницькому поки такої обробки не проводять.

«Такої процедури в Хмельницькому місті не проводили. Принаймні, за останні роки. Наразі є зареєстрована електронна петиція з прохання обробити парки і сквери від кліщів, яка набрала потрібну кількість голосів. Однак, це не так легко. Тут мова йде про якість обробки. Про те, як обробити парк імені Чекмана у 54 гектари хімікатами, аби там поздихали усі кліщі. З цим питанням потрібно консультуватися не лише з екологами, а й іншими фахівцями», - коментує начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Василь Новачок.

Комунальне підприємство «Профдезинфекція», у компетенцію якого входить проведення дезінсекції, тобто знищення тарганів, бліх та різних комах, які можуть переносити інфекції, теж не проводь обробку від кліщів. Директор підприємства В’ячеслав Вальоса каже, що у них не має для цього відповідної техніки.

«Для обробки паркових зон від кліщів потрібно мати спеціальні обприскувачі, автовишки, аби спеціалісти могли обприскати не лише траву та кущі, а й дерева. У нас цього на підприємстві немає. Тому ми такої послуги на надаємо», - каже В’ячеслав Леонідович.

Щодо питання, як себе вберегти від кліщів, то, як пояснив завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталій Овчарук, для прогулянок потрібно вибирати місцини без заростей високої трави.

«Найкраще просто уникати таких місць. Для відпочинку варто вибирати відкриті ділянки. Тобто без заростей високої трави. Одяг повинен бути таким, щоб кліщ не зміг крізь нього пролізти. Для захисту ще можна використовувати спеціальні засоби від кліщів, які продаються в аптеках. Після прогулянки чи відпочинку обов’язково потрібно оглянути одяг та шкіру. Варто пам'ятати, що кліщі можуть присмоктатися до тіла людини не лише під час перебування на природі, але й після відвідування зеленої зони - якщо вони залишилися на одязі», - каже Віталій Володимирович.

Аби уникнути укусів кліщів фахівці радять дотримуватися наступних правил:

• одягатися в світлий, однотонний, з довгими рукавами одяг, який щільно прилягає до тіла, на якому легше помітити кліщів. На голову варто одягати головний убір;
• використовувати репеленти (засоби, що відлякують комах);
• під час прогулянки треба проводити само- та взаємоогляди – через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;
• вдома одразу після прогулянки треба змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавить його від кліщів;
• якщо прогулянка була разом з домашньою твариною, її теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

Читайте також: Кожен третій кліщ інфікований: як перевірити і скільки це коштує

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую