ye-logo.v1.2

У Хмельницькому виготовляють «Обереги» від мін та фугасів

Суспільство 1336
Система \
Система "оберегів" має декілька версій. Фото: ukroboronprom.com.ua

Пристрої «глушать» зв’язок поблизу керованих вибухових пристроїв.

Державне підприємство «Новатор», що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», розпочало серійне виготовлення спеціальної системи «Оберіг-С», призначеної для захисту бійців від радіокерованих вибухових пристроїв – мін та фугасів.

Як зазначають на сайті «Укроборонпрому», «Оберіг» може «заглушити» будь-яку передачу команди на підрив через радіостанції та мобільні телефони. Фактично, у зоні роботи «Оберегу» в радіусі 100 метрів не спрацює жодний приймач, який приводить в дію детонатор вибухівки. Це забезпечує гарантований захист бійців, важливих об‘єктів та мирного населення.

В «Укроборонпромі» додають, що такі системи дозволяют попередити теракти, направлені проти цивільного населення, військових та інфраструктурних об‘єктів.

«Особливістю системи «Оберіг-С» є те, що вона може встановлюватися на бронетехніку та автотранспорт, забезпечуючи захист всієї колони техніки під час руху. Також він може встановлюватись на стаціонарні об‘єкти, такі як блокпости, шпиталі, склади боєприпасів чи центри управління та зв‘язку, створюючи так звані «зелені зони», - зазначають в повідомленні.

Окрім того, відомо, що «Новатор» розробив і дещо легшу версію цієї системи – «Оберіг-Н», яку під чилу переносити навіть одному бійцю. Ця версія призначена для захисту саперів під час розмінування, локального подавлення зв‘язку, а також забезпечення захисту бійців під час спеціальних операцій. Наразі, ця версія системи проходить державні випробування та згодом зможе постачатись до української армії.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую