ye-logo.v1.2

Зерно, засіяне щедрою рукою, дає добрі сходи...

Суспільство 2301
Фото: Фото автора.

Від чого ж залежить ота доля, отой шлях? Що це – фатум?

 Чи, може, творіння рук людських? Героїня твору Ольги Кобилянської «Царівна» зуміла стати царівною своєї долі. Так, це під силу жінці, яка не боїться труднощів, яка може на своїх тендітних плечах винести будь-який тягар.
«Я – педагог, я – людина, зберу всю себе воєдино» – саме за таким правилом організовує свою роботу директор Старосинявського НВК Неоніла Вінявська. Доля нагородила Неонілу Миколаївну покликанням учителя, а життя ствердило й довело його правоту. Нині вона очолює один із найпотужніших навчальних закладів нашого району – Старосинявський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія».
Записи в її трудовій книжці короткі й лаконічні: призначено на посаду вчителя, а згодом директора школи села Пилявка Старосинявського району і в такій же послідовності – в Старосинявську середню школу.
Що стосується зростання майстерності вчителя-предметника, то таким записам може позаздрити кожен: відмінник освіти, вчитель-методист, грамоти Міністерства освіти і науки України, обласної державної адміністрації, обласної ради, районної державної адміністрації, районної ради. І так протягом усього життя на освітянській ниві. 37 років Неоніла Миколаївна, керуючись словами Луція Аннея Сенеки: «Хочеш жити для себе, живи – для інших», пропрацювала в школі. Вимогливість до себе й до інших згодом стала принагідною як мудрому й далекоглядному директору сільської школи, яку очолила в 1996 році. Не одне покоління учнів, батьків знає Неонілу Вінявську, прислухається до її розважливого та вдумливого слова, знаючи, що вона завжди дасть слушну пораду, по-материнськи розрадить.
Віра в педагогічний колектив, бажання по-новому спрямувати освітній рівень у школі стали лейтмотивом у наданні навчальному закладові нового статусу – навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія». Ніхто не приховує того, що, як і всякому початківцю, довелося керівникові багато працювати, доводячи, переконуючи в доцільності створюваного. Адже було це в нелегкий час, який переживала і держава, і освіта зокрема. Без заробітної платні, на ентузіазмі, без фальші, добрим словом у храмі науки проходив навчально-виховний процес.
Колектив педагогів-однодумців підтримав свого директора. Це люди з досвідом, носії високої моралі й духовності, які по-справжньому пройняті ідеєю виховання майбутнього України – дітей. Батьки, місцева влада, громадськість теж не залишились осторонь. Бо в основі цієї благородної праці заради дітей є розум, доброта, порядність та творчість. І кінцева мета себе виправдала.
Як кажуть: «Лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть». Для Неоніли Миколаївни кожен із учнів – особистість, яскрава й неповторна, адже Бог наділив кожну дитину своїм талантом. Основне завдання – віднайти це і «запалити», щоб воно спалахнуло яскравим вогником. Тому до храму науки тягнуться всі.
Доброзичливість, гуманність, коректність у спілкуванні – ось критерії, що вирізняють нашого керівника не лише в шкільному оточенні. Це було визнано й громадськістю при неодноразовому обранні її депутатом Старосинявської селищної ради. До слова директора школи-гімназії дослухаються і в районі, і в області. Лунало воно і в столиці, коли вона ділилася досвідом роботи навчального закладу з питання: школа – батьки – громадськість.
Наш мудрий керівник ніколи не прагне похвали і дешевого успіху. Знає вона й про те, що сіяти недобре зерно – гріх. А покликання вчителя – засівати розумне, добре, вічне. Бо саме у вихованцях – продовження педагога. Важко знайти такий куточок в Україні, де б не продовжували своє навчання випускники школи-гімназії: Харків і Дніпропетровськ, Севастополь і Київ, Львів і Одеса. Найвищою оцінкою роботи школи є слова подяки від вищих навчальних закладів.                                 
                                                            


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую