ye-logo.v1.2

Комусь дадуть субсидію «на руки», а за когось розрахується банк

Суспільство 4084
Є два варіанти отримання цієї допомоги – готівкою та безготівково
Є два варіанти отримання цієї допомоги – готівкою та безготівково. Фото: racurs.ua/

У листопаді хмельничани отримають квитанції за комуналку без урахування субсидій.

З початком опалювального сезону мешканці Хмельниччини, які отримають пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, знову шикуються в черги до органів соцзахисту. Причина - нововведення, які почали діяти з 1 жовтня. Так, новий механізм передбачає, що гроші передаватимуться людям, а не підприємствам комунальної сфери. Робитимуть це як в готівковій, так і в безготівковій формі.

Саме ці нововведення викликають чимало запитань у пільговиків та субсидіантів. Зокрема, не всі розуміють, кому і куди перераховуватимуть надану державою допомогу. Отож, про нюанси цих виплат сайту «Є» розповіла Наталія Грох, начальник відділу моніторингу пільгового забезпечення та житлових субсидій Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА.

Як зазначають в Департаменті, у жовтні на Хмельниччині пільг та субсидій у готівковій та безготівковій формі нараховано на 70 мільйонів гривень. З них у готівковій формі – 40 мільйонів, ще 30 мільйонів гривень – в безготівковій. Зокрема, субсидії та пільги готівкою отримають близько 65, 5 тисячі домогосподарств, та ще 80 – в безготівковій формі. Очікують, що в листопаді кількість субсидіантів зросте, оскільки у жовтні розрахунки проводилися за пів місяця опалювального періоду. Варто додати, що мешканці області, як і решта українців, в листопаді отримають квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу без урахування пільг і субсидій.

Кому і в якій формі призначили пільгу чи субсидію?

Згідно з нововведеннями, наразі є два варіанти отримання цієї допомоги – готівкою та безготівково.

«Усім, хто до 15 жовтня написав заяву на отримання пільги в готівковій формі та відкрив рахунок у одному із 38 уповноважених банків або заявив про бажання отримувати виплату через відділення Укрпошти, буде отримувати кошти готівкою та сплачувати комунальні послуги самостійно», - пояснює Наталія Грох.

Решта пільговиків та субсидіантів отримуватимуть безготівкову допомогу. Тобто, після розрахунку розміру допомоги, органи соцзахисту самостійно перераховуватимуть кошти в державний «Ощадбанк». І вже банк сплатить нараховану соцзахистом допомогу на оплату комуналки відповідного пільговика. Тобто, «на руки» в цьому випадку людям гроші не видаватиму. Вони лише отримають своєрідний смс-звіт від банку про проведені розрахунки за послуги. Саме тому дуже важливо, щоб кожен, хто має пільгу чи субсидію, і ще не повідомив органам соцзахисту свій контактний номер телефону, зробив це, щоб отримувати інформацію. Якщо кошти будуть зекономлені, то їх можна буде зняти за підсумками опалювального періоду (раз на рік).

Ще є шанс...

Той, хто ще не подав документів на призначення субсидії, але має бажання це зробити, ще може звернутися до органів соцзахисту. Наталія Грох зазначає, що їм після розрахунку, допомога буде призначатися в грошовій безготівковій формі. Тобто, розрахунки за комуналку будуть здійснюватися через Ощадбанк.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую