ye-logo.v1.2
8 Грудня, 2019

На Старокостянтинівщині на сказ заразилася телиця

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 498
У Старокостянтинівському районі виявили сказ
У Старокостянтинівському районі виявили сказ. Фото: ілюстративне mediabakery.com

У районі розробили план заходів боротьби зі сказом.

У селі Великі Мацевичі на Старокостянтинівщині стався випадок зараження на сказ телиці, яка вільно випасалася. Як повідомляють у пресслужбі районного лісгоспу, сказ у тварини підтверджено лабораторно.

Вчора, 27 листопада, під час засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА затвердили план заходів по боротьбі зі сказом у селі Великі Мацевичі та населених пунктах загрозливої зони.

Фахівці обстежать населений пункт з метою виявлення осіб і тварин, які мали контакт із хворою на сказ твариною та проведуть щеплення усіх сприятливих до сказу тварин у загрозливій зоні за протиепізоотичні кошти.

З домогосподарства, де зафіксовано випадок сказу, заборонено продаж молока, а місцезнаходження хворої на сказ телиці мають продезінфікувати.

Крім того, згідно плану боротьби зі сказом, мають організувати знищення лисиць, здичавілих собак та котів на полях та урочищах навколо населених пунктів загрозливої зони та привести щільність популяції червоної лисиці в мисливських угіддях до норми.

Нагадаємо, також у листопаді на Шепетівщині ввели карантинні заходи через напад скаженого лиса.

Довідка: Сказ – небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту зі слиною хворої тварини. Якщо Вас укусила тварина або її слина потрапила на Вашу шкіру чи слизові оболонки, головне – швидко промити рану (подряпину) водою з милом, обробити краї рани спиртовим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку, ушкоджений одяг перед ремонтом обробити гарячою праскою і в цей же день слід звернутися до травматологічного пункту, який працює цілодобово. Єдиним захистом від хвороби є щеплення.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую