ye-logo.v1.2

Хмельмен став модною візитівкою Хмельницького

Суспільство 7175
Головна мета Хмельмена як супергероя – надихати хмельничан робити щось нове і хороше, разом з усіма творити історію міста
Головна мета Хмельмена як супергероя – надихати хмельничан робити щось нове і хороше, разом з усіма творити історію міста. Фото: facebook.com/khmlman/

Рік, що минув, подарував обласному центру власного супергероя.

Ще навесні 2019-го супергерой, котрий таємниче з’являвся у різних місцях міста – переважно на дахах: то на залізничному вокзалі, то на торговельному центрі, зацікавив і заінтригував хмельничан. Хто це? Це чийсь жарт чи справді місцевий герой?

У соцмережах висували різноманітні, навіть найнеймовірніші версії: від одного з кандидатів у президенти до очільника обласного центру. Коли персонаж з’явився вперше, він був безіменним. Проте його творці уважно стежили за висловлюваннями й коментарями хмельничан, зокрема, як вони назвуть героя. Так виникло ім’я Хмельмен.
Отож у комунальній установі «Агенція розвитку Хмельницького» вирішили скористатися винахідливістю хмельничан і наректи своє творіння Хмельменом, адже саме їхнім проєктом є супергерой.

Хмельмен – лише частина проєкту, сюди належить видання коміксу «Таємниці Хмельвіля» та інтерактивна мапа цікавинок Хмельницького для туристів, гостей міста і, звісно, самих хмельничан. Адже не всі з місцевих мешканців знають достатньо про своє місто. Проєкт реалізований Агенцією розвитку спільно з Українським культурним фондом. Ідея появи супергероя у Хмельницькому не випадкова, адже за інформацією, котру дістав з запилених архівів місцевий історик-краєзнавець Сергій Єсюнін, один із засновників всесвітньовідомої корпорації коміксів DC Джек Лейбовіц народився 1900 року у Проскурові.

Хмельмен про Хмельвіль розповідає у коміксі

Головним героєм видання коміксів «Таємниці Хмельвіля» про цікавинки та історію міста став Хмельмен. Хмельницький у виданні названий Хмельвілем. Творили видання ілюстратор Неля Швець, автори текстів – Борис Савчук та Ольга Саліпа спільно з істориком Сергієм Єсюніним. Письменниця Ольга Саліпа розповідає, що коли директор Агенції розвитку Хмельницького Леся Герасимчук їй запропонувала взятися за комікс, вона спочатку відмовилася, адже вважала, що надто складно буде «підлітковою» мовою з гумором розповідати про історію міста. «Я спробувала, – каже Ольга, – і мені так сподобалося, що щодня шукала вільну хвилинку, аби написати нову історію. Дуже надихали працівники Агенції розвитку. Тим часом «ожив» Хмельмен – планували його одяг, появу в місті… Це було просто неймовірною пригодою. Ми всі почувалися трохи дітьми, трохи чарівниками…» Також пані Оля додає, що написання коміксу «Таємниці Хмельвіля» – той особливий досвід, яким вона завжди пишатиметься. До речі, супергеройська магія вплинула і на авторку: вона повірила у власні сили і працює нині над підлітковою повістю.

Видання вийшло обмеженим накладом у 500 примірників українською мовою і 300 – англійською, це – некомерційний проєкт, знайти комікс можна у бібліотеках, навчальних закладах. А ще книжечкою винагороджували у різних конкурсах під час святкування цьогорічного Дня міста, наскрізною темою свята стала постать Хмельмена.

Хто втілює героя?

Хто ж ховається під супергеройською маскою? Широкому загалу його імені творці проєкту не розкривають, проте у своїх колах журналіста, актора-аматора, телеведучого впізнають. Ми вирішили розпитати, як почувається під супергеройським плащем той, хто вдихнув у Хмельмена життя.

– Чи легко вдалося вжитися в роль супергероя і чи не стала хутряна шапка Богдана Хмельницького короною для тебе як актора-аматора, не «захворів» зірковою хворобою?

– І легко, і ні. З одного боку, це новий образ, і з ним довелось попрацювати, щоб втілити якнайкраще. Співпрацювали з творчою групою натхненно та з хорошим настроєм. З іншого боку, цей образ неабияк розвивається завдяки зворотному зв’язку з мешканцями міста. Зіркової хвороби не маю – завжди є куди рухатись і як розвиватись. Тому ця роль – ще одна вершина, ще одна сходинка професійного розвитку.

– На костюмі Хмельмена – брендовані символи й кольори міста. А як такий одяг стосовно зручності? Влітку у ньому спекотно, взимку холодно? Чи супергерої не мерзнуть?

– Костюм зручний, його розробляли дуже ретельно. І багато уваги приділялось саме комфорту. Завдяки друзям з фірми ARTY, які займаються пошиттям спортивного одягу, костюм «дихає». І навіть у найспекотніші дні не було відчуття, що зваришся. А шапка у Хмельмена – «гаряча». І коли після прогулянки містом знімаєш її, то відчуваєш неабияке полегшення.

– Відомо, що Хмельмен бореться з поганцями, котрі називають наше місто Хмельницьк, а не ХмельницькИЙ, смітять і загалом нечемно поводяться. Які ще обов’язки у супергероя?

– Звичайно ж, бути взірцем. Адже хмельничани цього очікують. Хмельмен добре знається на історії міста, дотримується правил дорожнього руху, стежить, аби сміття потрапляло тільки в урни. Але важливо також надихати оточення: збирати усмішки і хороший настрій хмельничан і дарувати їх усім навколо. Шукати таланти і розповідати про них. Надихати людей робити щось нове і хороше. Разом з усіма творити історію міста.

– Кому більше до вподоби Хмельмен – дітям, жінкам, чоловікам? Хто частіше вишикується в чергу, щоб сфотографуватися?

– Хмельмен подобається всім. І кожен у ньому знаходить щось своє: чоловіки пишаються, що в місті є свій супергерой, і тому завжди бажають сил та натхнення для боротьби зі злом. Жінки у захваті, що є той, з ким можна почуватися захищеною, найкрасивішою та достойною захоплення. А малеча просто радіє, що може доторкнутись до Хмельмена, поділитися мріями та бажаннями творити добро і робити світ кращим. І, звичайно, похвалитись досягненнями.

– Хмельмен лише шукає свою володарку серця. А як той, хто грає супергероя? Які має захоплення? Чим займається у реальному житті? Що банально їсть на сніданок?

– Звичайно, в мене, як і в будь-якого супергероя є своє життя – яскраве та натхненне. Але це зовсім інше життя. І за законами жанру воно тримається в секреті. Захоплень багато, люблю розвиватись та пізнавати нове. У звичайному житті маю декілька професій: зокрема режисер телебачення і професійний психолог. Подобається багато читати, пізнавати світ. А на сніданок банально люблю чай зі смаколиками, і добре, коли в приємному товаристві.

– Яка, на твою думку, подальша доля супергерооя? Скільки він зможе втриматися на хвилі слави?

– Час покаже. Адже Хмельмен – це уособлення духу нашого чудового міста. Ближче до весни на знак подяки за любов хмельничан планую влаштовувати екскурсійні прогулянки містом разом із містянами та гостями нашого Хмельвіля. Є ще низка задумок, але про них зарано говорити, все тільки в планах. А стосовно того, скільки втримаюсь на хвилі… Певен, що Хмельмен буде постійно в тренді. Адже це супергерой міста. Доки буде жити і розвиватись місто, доти і його супергерой дбатиме, аби зло від Хмельницького трималось якнайдалі.

Ірина ЛЬВОВ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую