ye-logo.v1.2

«Це, як мінімум, цікаво» - шепетівчанин їде в експедицію до Антарктиди

Суспільство 4404
Шепетівчанин вирушить в експедицію у березні
Шепетівчанин вирушить в експедицію у березні. Фото: uac.gov.ua

Максим Білоус став одним з 12-ти учасників української антарктичної експедиції.

Шепетівчанин увійшов до української антарктичної експедиції, склад якої учора, 20 січня, оприлюднила конкурсна комісія. Максим Білоус став одним з 12-ти учасників, які проведуть рік в Антарктиді, на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Як зазначають на сайті ДУ «Національний антарктичний науковий центр», це наймолодший склад експедиції за всі роки. Загін на половину складатиметься з новачків, а також з досвідчених полярників. Серед них будуть 7 науковців, лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик та системний адміністратор зв’язку. Керівником 25-ої української антарктичної експедиції обрано Юрія Отрубу, досвідченого фахівця Національного антарктичного наукового центру. Для нього це буде вже шоста зимівка на станції «Академік Вернадський».

А от для шепетівчанина Максима Білоуса ця експедиція буде першою. Він пройшов відбір з майже дев'яноста претендентів і виконуватиме в експедиції функції системного механіка. Донедавна він був приватним підприємцем і мав майстерню побутової техніки. Після того, як дізнався, що скоро вирушить до експедиції в Антарктиду, справу довелося закрити.

«Побачив оголошення про набір учасників до експедиції, переглянув, які є вакансії, і також вирішив подати документи на розгляд. Вакансія системного механіка мені якраз підходила, бо я це вмію та маю необхідні знання та освіту. Минулого року я відбір не пройшов, а цього року мені таки пощастило. Тож уже готуюся до експедиції».

Звісно, погоджується Максим, на таку пригоду зважиться не кожен.

«Але це, як мінімум, цікаво. І крім усього, це можливість долучитися до надзвичайно важливих справ, які здійснює українська експедиція, досліджуючи Антарктиду», - каже він.

Максим Білоус виконуватиме в експедиції функції системного механіка. Фото: shepetivka.com.ua

Експедиція вирушить на станцію у березні й працюватиме там впродовж року. Втім, ні відстань, ні термін перебування в Антарктиді ані трохи Максима не лякають.

«Я готовий до тривалої роботи. Моя родина - дружина та двоє синів - мене підтримали у цьому рішенні. Зараз є інтернет, відеозв'язок, тож ми не будемо відірваними від світу. Про те, що мене відібрали до складу експедиції, я дізнався два місяці тому. Тож уже пройшов усі підготовчі фахові співбесіди, знаю усі нюанси, що стосуються моєї роботи. Я буду системним механіком і виконуватиму роботу з обслуговування життєдіяльності станції. Я уже познайомився з іншими учасниками експедиції. Зокрема, знаю керівника експедиції, кухаря, знайомий з деякими «сезонниками», - розповідає Максим.

Про станцію «Академік Вернадський»

Українська антарктична станція «Академік Вернадський» розташована на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови. До 1996 року це була британська станція «Фарадей».

Проведення наукових досліджень на шостому континенті — головне призначення станції «Академік Вернадський».

Сама станція є системою з власною інфраструктурою, яка забезпечує її функціонування протягом усього року. Цілий рік на станції працюють 12 полярників.

До речі, усьому складу експедиції за кожен день роботи на антарктичній станції «Академік Вернадський» виплачуватимуть заробітну плату в розмірі 720 гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую