ye-logo.v1.2
8 Серпня, 2020

У День Соборності хмельницька молодь об’єдналася у «живий ланцюг» (ФОТО)

Суспільство 1231
Патріотичну акцію влаштували на вулиці Степана Бандери
Патріотичну акцію влаштували на вулиці Степана Бандери. Фото: автора

Взявшись за руки, містяни символічно з’єднали береги Південного Бугу.

Сьогодні, 22 січня, з нагоди Дня Соборності України хмельничани підтримали традицію створення «живих ланцюгів», що символізують єдність українського народу. Взявшись за руки, учасники акції утворили «ланцюг єдності», який простягнувся на мосту через Південний Буг.

Не зважаючи на холодну і вітряну погоду, цьогоріч акція була багаточисельною. За підрахунками організаторів, у «ланцюг єдності» стали близько шестисот хмельничан. Більшість з них – учнівська молодь. 

Поки основна частина учасників формува ланцюг, дві колони школярів внесли на міст прапори України. Одна колона йшла з 25-метровим стягом, інша – несла великі прапори, підняті вгору.

«Цього дня 101 рік тому відбулося проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Сьогодні ми знову символічно беремося за руки, як наші предки колись. Зараз це не менш важливо, ніж сто років тому. У нас в країні знову багато суперечливих подій. Триває війна. Тому ми хочемо, щоб молодь розуміла: братися – за руки це важливо. Але наші єднання мають бути підтвердженні конкретними діями і подальшими спільними заходами, які дають результати», - розповідає одна з організаторів події, голова Молодіжної громадської ради Анастасія Козак.

До події долучилися місцеві школярі.
Не зважаючи на сильний вітер, в акції взяли участь кількасот учасників.
У руках активісти мали синьо-жовті прапори.
Ланцюг єдності утворили під гімн України.
Школярі символічно об'єднали береги річки.
Подібна акція сьогодні пройшла у кількох населенних пунктах області.
Хмельничани внесли 25-метровий стяг.
Ланцюг утворили на мосту по вулиці Бандери.

Довідково: Тридцять років тому відбулася одна з найбільших масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України. 21 січня 1990 року близько трьох мільйонів людей взялися за руки, з’єднавши Львів і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР. Цей живий ланцюг був одним з наймасштабніших у світовій історії та став ще одним кроком до здобуття незалежності Україною. Акцію «живий ланцюг» Львів — Київ було організовано Народним Рухом України. Попри нав’язуваний комуністичними засобами масової інформації штамп у назві, ланцюг був на 170 кілометрів довшим: починався в Івано-Франківську, йшов через Стрий, Львів, Рівне, Житомир до Києва. Початок ланцюга в Івано-Франківську зумовлений тією обставиною, що саме Івано-Франківськ (тодішній Станіслав) у 1919 році був столицею ЗУНР. У ланцюзі взяло участь за офіційними даними (КПСС) близько 450 тисяч чоловік (за неофіційними — від 1 до 5 мільйонів).

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую