ye-logo.v1.2

У Хмельницькому шостий рік розшукують пам’ятник Леніну

Суспільство 6934
Пам
Пам'ятник Леніну з бронзи міг важити 22 тонни. Хто ж його вкрав - й досі не встановлено. Фото: з архіву

У 2014 році його повалили в парку імені Чекмана, а потім він зник.

21 лютого 2014 року в Хмельницькому в парку культури та відпочинку імені Михайла Чекмана учасники Революції Гідності повалили пам’ятник Леніну. «Впали» тоді монументи і в мікрорайоні Ружична та біля заводу «Новатор». Однак, ніякої цінності вони не мали, бо були зроблені з бетону.

Натомість Ілліч з парку, за різними оцінками, вважив 22 тонни та був зроблений з бронзи. Громадськість хотіла здати радянського «вождя» на металобрухт або виставити на аукціон. За підрахунками тодішнього міського голови Хмельницького Сергія Мельника, за нього можна було отримати від 100 до 240 тисяч гривень. «Замовимо експертну оцінку, щоб дізнатися його реальну ціну, а потім оголосимо аукціон, - казав у червні 2014 року Сергій Іванович. - Можливо, і знайдеться покупець». Утім, все завершилося тим, що Ленін просто зник…

Після того, як пам’ятник знесли, комунальники відвезли його вулицю Чорновола, де розташована база комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба». Але угоди на зберігання, як і взяття Леніна на баланс, не було. І… він зник.

А потім його наче відшукали на території приватної фірми, яка приймає металобрухт. Утім, це вже був не бронзовий шестиметровий Ілліч, а з бетону. Куди ж подівся пам’ятник?

Правоохоронці в 2015 році розпочали розслідування. У січні 2017 року на сесії Хмельницької міської ради депутати запитали в начальника міського відділу поліції Валерія Онісьєва: «Де Ленін?». На що той відповів: «Наразі в рамках кримінального провадження не можливо встановити його вартість. Коли вона буде встановлена, правда, яким чином я не знаю, тоді вже будемо… говорити. Поки я вам відповіді дати не можу».

21 лютого 2014 року. Повалення пам'ятника Леніну, який стояв у Хмельницькому в парку імені Чекмана. Фото з архіву
Леніна, який стояв у парку, й досі не знайшли. Фото з архіву

Та вже в червні 2017 року кримінальне провадження було закрито. Активісти поскаржилися Генпрокурору, і в прокуратурі вирішили, що постанова слідчого про закриття справи була передчасною. А тому слідство відновили.

Але чи знайшли пам’ятник? Це запитання журналіст сайту «Є» спрямував начальнику Хмельницького міського відділу поліції Валерію Онісьєву. «Справа лежить, - каже Валерій Анатолійович. – Ми й досі не можемо встановити його вартість. Вже провели купу різних експертиз, зробили все, що змогли, але… Ніхто до нас не прийшов і не сказав, що це він вкрав пам’ятник. Ніхто не прийшов і не сказав, хто його вкрав. А, якби і були такі люди, то потрібно ще довести цю провину. Словом, справа лежить».

Отож, Леніна й досі не знайшли. Щоправда, ще після його зникнення було чимало розмов, що монумент вже давно продали на металобрухт. Та ось хто це зробив і хто причетний – 21 лютого 2020 року офіційної відповіді на ці питання немає.

Коментарі:

Антон Фомин 01.07.2020 11:15

Й знову Ленін, думаю вже досить з нас розмов про те, він того не вартий.В кого можна замовити пам'ятник в Хмельницькому по демократичним цінам?

21.02.2020 20:48

Я знаю де він ,у Москві в мавзолеї, пишіть Путіну предяву нехай віддає.

21.02.2020 20:41

Скажуть народу що Янукович на камазі вивіз, от і все ,народ все "схаває"

Віталій Українець 21.02.2020 19:43

яка була державна ціна на бронзу 21.02.2014 впевнений дізнатись не важко, яка вага можна довідатись в місці виготовлення . вірю що під шумок якась групка чінушів получила до 30 тис $. нас обікрала-це наші кошти! Онісьев-фенікс- як з гуся вода!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую